MP kadetów Bielsko Biała 2011 – Champion i Zamek w swoim stylu

W Bielsku-Białej zakończyły się Mistrzostwa Polski kadetów w kickboxingu. Pierwszego dnia czyli w  sobotę cały dzień młodzi sportowcy rywalizowali w formule semi contact. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się kickboxerzy Zamku Kurzetnik którzy wywalczyli po ciężkich walkach trzy  złote krążki. Niedziela była równie pomyślna a bohaterem dnia był Dawid Wiergowski, który walczył tytuły w light contact i kick light, i uznany został w tej ostatniej formule najlepszyn zawodnikiem MP.

I dzień

Błażej Urbański był głównym faworytem do złota, bo przecież dwa  lata z rzędu zdobywał tytuły, tyle że w kategorii  wagowej  do 42kg. Tym razem walczył w wadze 47kg i też
nie pozostawił złudzeń rywalom kto jest najlepszym w Polsce .

Wielką niespodziankę sprawili Piotr Kołakowski +69kg i Dawid Wiergowski  69kg. Po super walkach także wywalczyli złote medale. Brązowy krążek dołożyła jeszcze  do zdobyczy zamkowców  Karolina Lewalska  w wadze 65kg ,więc pierwszy dzień rywalizacji uznaję za bardzo udany .
W niedzielę od rana zaczynamy boje w light contact i kick light .

II dzień

Swój wielki dzień miał Dawid Wiergowski (kategoria 69 kg), który podjął rękawice i wystąpił w dwóch turniejach: light contact i kick light. W obu zdobył złote medale i to w znakomitym stylu. W tej wadze startowało wielu zawodników. W light contact musiał swtoczyć trzy pojedynki, w drugiej formule aż pięć. Zdarzało się tak, że miał zaledwie dwie minuty przerwy między potyczkami. Skąd taka kondycja? Od roku Dawid dojeżdża na treningi rowerem  ze swojej miejscowości Mroczna odległej od Kurzętnika o 15 kilometrów.

Brązowy medal w kategorii do 65 kg w ligh conract wywalczyła Karolina Lewalska, Piotr Kołakowski zdobył srebto w light contact w wadze +69 kg, na podium (trzecie miejsce) stanął też Błażej Urbański w tej samej formule w kategorii 47 kg. Tu warto dodać, że przeszedł do wyższej wagi, a mimo to świetnie razdził sobie z przeciwnikami. Dominik Szreder (waga 57 kg) wystąpil w dwóch konkurencjach i w obu zajął miejsca w przedziale 5-8.

W imprezie startowali tez reprezentanci Championu Lubawa (z sukcesami), ale o szczegółach wkrótce.

Informację i pozdrowienia wszystkim sympatykom sportu przekazał prosto z MP Pozdrawiam Leszek Jobs – trener kickobokserów z Kurzętnika.

{vsig}kickboxing17{/vsig}

CSW „Champion” Lubawa reprezentowało dziewięciu zawodników, którzy uzyskali następujące wyniki:

Kadeci Młodsi (10,11,12 lat) formuła semi-contact:

I miejscePaulina Turulska kat wag do 28 kg

I miejsceOliwia Piotrzkowska kat wag do 32 kg

I miejsce – Natalia Nosowicz kat wag do 42 kg, oraz Tytuł Najlepszej zawodniczki Turnieju!

Kadeci starsi (13,14,15) formuła light-contact i kick-light:

II miejsce Jakub Sosnowski kat wag do 47 kg (light-contact)

VII miejsce Filip Czamajło kat wag do 57 kg (kick-light)

Klasyfikacja drużynowa w formule semi-contact:

I miejsce Beskid Dragon Bielsko Biała

II miejsce Dan Świdnik

III miejsce CSW Champion Lubawa

Trener Rafał Mazurowski: intensywne treningi plus odpowiednia motywacja i wiara we własną wartość, ponadto modlitwa na Jasnej Górze, gdzie przed zawodami odwiedziliśmy Częstochowę równa się sukces! Zwłaszcza wśród młodszych kadetek, gdzie śmiało można stwierdzić że przez dłuższy okres będą należeć do ścisłej czołówki krajowej! Paulinka Turulska udowodniła że Puchar Świata nie był przypadkiem i zdecydowanie pokazała kto jest najlepszą w Polsce! Rewelacyjnie się spisała Oliwia Piotrzkowska, która jedynie pierwszą walkę miała dość ciężką wygrywając jednym punktem natomiast później już było z górki i medal był tylko kwestią koloru. Podobnie z Natalią Nosowicz, która poza skutecznością pokazała piękny styl i tym samym poza mistrzostwem została najlepszą zawodniczką turnieju! Warto dodać że w finale Natalia stoczyła bój z Weroniką Kamionką, która także w sposób efektowny dostała się do finału lecz w nim musiała uznać wyższość swojej koleżanki klubowej. Ponadto słowa uznania należą się również Oliwii Lóźniewskiej, która po długiej przerwie spowodowanej kontuzją zdołała odzyskać formę.  Poza walką finałową Oliwia wprost deklasowała swoje rywalki! Świetną formą zwłaszcza w formule light-contact wykazał się Kuba Sosnowski zdobywając jako jedyny dwa krążki!  Nie powiodło się Adrianowi Kasprzyckiemu i Sandrze Szczesiak, którzy debiutowali na tak dużej imprezie i z pewnością spory wpływ na wynik wywarła presja. Tego nie można powiedzieć o Filipie Czamajło, który moim zdaniem ujmując zawiódł ulegając swoim rywalom zarówno w formule semi jak i też w kick-light! http://www.cswchampionlubawa.cba.pl/