MP kadetów Bielsko Biała 2012 – Champion, Zamek i Olimpia z laurami

Bielsko Biała było gospodarzem Mistrzostw Polski Kickboxingu Kadetów Młodszych i Starszych. Frekwencja dopisała i udowodniła, że ta sztuka walki cieszy się wśród młodzieży ogromna popularnością. W daleka podróż na południe wybrali się reprezentanci dwóch czołowych sekcji z Warmii i Mazur: CSW Champion Lubawa i KS Zamek Kurzętnik. Jak można było oczekiwać nie wrócili z pustymi rękami. Lubawianie wystąpili w dziesięcioosobowym składzie i zdobyli sześć złotych i dwa brązowe medale. Kurzętnik Nowe Miasto Lubawskie dołożyły  do tego kolejnych pięć krążkiów Jak zwykle relacje przekazują nam trenerzy sekcji.

 

Trener Rafał Mazurowski (CWK Champion Lubawa)

Po raz kolejny potwierdzamy że CSW Champion należy do ścisłej czołówki krajowej. Aż pięciu zawodników naszego klubu zostało Mistrzami Polski, a drużynowo przed nami znaleźli się tylko gospodarze – Beskid Dragon Bielsko Biała, natomiast zostawiliśmy za sobą tak mocne silne ekipy jak KS Piaseczno, Alien Łódź, UKS Dan Świdnik, Barbakan Kraków czy wiele innych zasłużonych klubów, których nie sposób wszystkich wymienić. Przypomnę że w poprzednim roku zajęliśmy trzecie miejsce.

A turniej nie zaczął się dla nas najlepiej. Toczyliśmy wyrównane pojedynki, które jednak minimalnie przegrywaliśmy. Pierwszy brązowy  medal wywalczyła Sandra Szczesiak, która na swojej drodze pokonała bardziej utytułowane zawodniczki od siebie, a o wejście do finału przegrała po dogrywce!

Wiele napracowała się aktualna mistrzyni Polski Paulina Turulska, która finał też rozstrzygnęła po dogrywce.

Bardzo efektowny i finezyjny styl zaprezentowała Natalia Nosowicz. W swojej kategorii wagowej nie miała sobie równych, walki wygrywała przed czasem. Tym samym Natalia i Paulina obroniły swoje tytuły z poprzedniego roku.

Wysoką formą wykazała się Oliwia Lóźniewska. W pierwszych dwóch walkach uwaga – nie straciła ani jednego punktu! Kończyła starcia przewagami technicznymi przed czasem! A w finale sprawiła mega niespodziankę pokonując mistrzynię świata z 2011 roku Adriannę Skowrytko z UKS Dan Świdnik. Było to pierwsze zwycięstwo Oliwii nad tą zawodniczką. Tym razem przysłowie do trzech razy sztuka jak najbardziej sprawdziło się.

Niewątpliwie w największym gazie jest Kuba Sosnowski. Mimo, że na skutek minimalnej nadwagi musiał wystartować w wyższej kategorii, nie dał najmniejszych szans rywalom w wadze do 57kg.  Jako jedyny został podwójnym Mistrzem Polski  w semi-contact i kick-light, a także otrzymał tytuł najlepszego zawodnika zawodów!

Wielką radość sprawił złoty medal Filipa Czamajło, który wyczerpał wszystkie swoje siły aby zdobyć po raz pierwszy tytuł Mistrza Polski w wersji kick-light! Teraz przed CSW Champion pełna mobilizacja i przygotowania do Pucharu Świata, który odbędzie się we Włoszech w Rimini w pierwszy weekend czerwca!

{AdmirorGallery}lubaw30{/AdmirorGallery}

W formule semi-contact (walka przerywana):

I miejsce – Paulina Turulska (kat wag do 28kg) kadetka młodsza – Mistrzyni Polski (obroniony tytuł)

I miejsce – Natalia Nosowicz (kat wag do 42kg) kadetka młodsza – Mistrzyni Polski (obroniony tytuł)

I miejsce – Oliwia Lóźniewska (kat wag do 60kg) kadetka starsza – Mistrzyni Polski

I miejsce – Jakub Sosnowski (kat wag do 57kg) kadet starszy – Mistrz Polski

III miejsce – Weronika Kamionka (kat wag do 47kg) kadet młodszy – brązowa medalistka

III miejsce – Sandra Szczesiak (kat wag do 55kg) kadet starszy – brązowa medalistka

Poza podium uplasowali się:

Hubert Kaczorowski, Denis Drzewiński, Konrad Łaniewski (wszyscy kadeci młodsi) i Filip Czamajło (kadet starszy)

W formule kick-light (walka ciągła):

I miejsce – Jakub Sosnowski (kat wag do 57kg) kadet starszy – Mistrz Polski

I miejsce – Filip Czamajło (kat wag do 69kg) kadet starszy – Mistrz Polski

W klasyfikacji drużynowej CSW Champion Lubawa zajął II miejsce.

Trener Leszk Jobs (trener KS Zamek Kurzętnik) 

Nie zwalniają tempa tym razem najmłodsi kickboxerzy Zamku Kurzętnik i Olimpii Nowe Miasto Lub ,którzy wspólnie udali się do Bielsko-Białej na mistrzostwa Polski Kadetów w kickboxingu w formułach light contact i kick light z trenerami Leszkiem Jobs i Sebastianem Prokopem. Podróż oczywiście była długa i męcząca trwała blisko 8 godzin najbardziej uciążliwe okazały się korki na drodze , ale to już norma ,ważne że na miejsce dotarliśmy na czas , zawodnicy zostali zważeni i dopuszczeni do niedzielnej rywalizacji o prymat w elicie polskich młodych kickboxerów.

Pewniakiem do medalu w ekipie Zamku był zdecydowanie Błażej Urbański ,który jest najbardziej utytułowanym kadetem w naszym klubie i jednym z najlepszych w Polsce w swojej kategorii wagowej do – 52 kg .Oczywiście potwierdził to podczas mistrzostw Polski broniąc tytułu z roku ubiegłego i zdobywając złoty krążek w formule light contact .Trzeba dodać że Błażej od następnego roku swych sił będzie próbował w gronie juniorów.

Karolina Lewalska to następna zawodniczka zamkowców ,która biła się o medale mistrzostw Polski w Bielsko – Białej i to ze sporym powodzeniem w dwóch formułach w kategorii wagowej do + 65 kg . W light contact wywalczyła srebro, a w kick light była trzecia. Jestem pewny, że gdyby nie kontuzja nosa w finale light byłoby złoto , lecz krwotok był zbyt mocny i lekarz zawodów przerwał walkę , Karolina pokazała wielkie serce i wyszła do pojedynków z kontuzją nosa w drugiej formule  kick light, lecz tu sytuacja się powtórzyła z krwotokiem i lekarz ponownie zastopował jej walkę półfinałową. Na otarcie łez pozostał jej brąz .

Kolejnym reprezentantem naszego regionu był wychowanek  Sebastiana Prokopa przyszłość klubu MUKS Olimpii Nowe Miasto Lubawskie, Łukasz Langa, dla którego był to absolutny debiut w imprezie rangi mistrzowskiej w kickboxingu. Po cichutku liczyłem na medal mojego wychowanka, a tu niespodzianka. Łukasz w obydwu formułach po naprawdę ciężkich bojach z bardziej doświadczonymi rywalami bardzo dobrze sobie poradził, co zaowocowało dwoma brązowymi krążkami w kategorii wagowej do – 63 kg .Jak na debiutanta emanował wielkim spokojem i bardzo dobrze znosił stres jaki towarzyszy przy zawodach tak wysokiej rangi , Trzeba dodać że kategoria wagowa do-63kg była najliczniej obsadzona ,żeby wywalczyć brąz w jednej jak i drugiej formule Łukasz musiał pokonać po trzech rywali.

Wyniki jakie uzyskujemy w turniejach nie biorą się z powietrza ciężko trenujemy i blisko współpracujemy między naszymi klubami, a to przekłada się na medale jakie przywozimy z zawodów .
Jak zwykle z tego miejsca dziękujemy i pozdrawiamy tych którzy wspomagają nas w wyjazdach na imprezy ogólnopolskie . Wizyta w Bielsku nie byłaby możliwa bez dofinansowania z Urzędu Miasta Nowe Miasto Lub., Urzędu Gmimy w Kurzętniku ,Firmy Janpol , Drew-Bag i Andrzeja Radoszewskiego.

{AdmirorGallery}bielsko30{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x