MP kadetów Muszyna 2013 – Championi nie tylko z nazwy

W dniach 8-10 marca br. w Muszynie odbyły się Mistrzostwa Polski kickboxingu Kadetów organizacji PZKB. W turnieju wystartowało 485 zawodników z 48 klubów w tym reprezentanci CSW Champion Lubawa, którzy w łącznej klasyfikacji medalowej zajęli 5 miejsce zdobywając 12 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe natomiast w klasyfikacji indywidualnej należeli do wiodących postaci tej imprezy.

 

Paulina Turulska zdobywa dwa złote medale w wersji pointfighting (walka przerywana) broni po raz 3 z rzędu tytułu Mistrzyni Polski, a także w wersji light-contact (walka ciągła) zostaje Mistrzynią Polski wśród kadetek młodszych w kat wag do 32 kg. W tej samej kat wagowej Oliwia Rucińska zostaje vice Mistrzynią Polski zdobywając srebrny medal w wersji pointfighting ,w finale ulegając właśnie Paulinie Turulskiej tylko jednym punktem po dogrywce! Ostatnim kadetem młodszym był Hubert Kaczorowski w wersji pointfighting, który zdobył srebrny medal w kat wag do 47 kg. Do finału przeszedł jak burza, kończąc walki przed czasem natomiast w walce o złoty medal przegrał z zawodnikiem o wiele bardziej utytułowanym Oskarem Zawiślak z klubu ŁKS Łódź.

 

Wśród kadetów starszych rewelacyjnie wykazał się Hubert Łaniewski, który w kat wag do 47 kg zdobył dwa medale brązowy w wersji light-contact i srebrny w wersji kick-light (walka ciągła z dozwolonym kopnięciem w udo). Hubert niesamowitą wytrwałością i determinacją nie dawał szans swoim przeciwnikom atakując nieustannymi bardzo szybkimi seriami co w rezultacie taktyka okazała się bardzo wyczerpująca i finale najzwyczajniej zabrakło sił aby swój wynik uwieńczyć złotem, pomimo to biorąc pod uwagę jego pierwszy start w wersji bardzo trudnej kick-light zwłaszcza na imprezie tak dużej rangi jak Mistrzostwa Polski należą mu się wielkie brawa za charakter i wolę walki! Niestety gorzej powiodło się bratu Konradowi Łaniewskiemu, który w tej samej kat wagowej w wersji pointfighting i light-contact musiał uznać wyższość innym zawodnikom, którzy już w pierwszych rundach wyeliminowali Konrada z rywalizacji. Kolejnym zawodnikiem wśród kadetów starszych był Jakub Sosnowski zgłoszony do 3 formuł walki w kat wag do 57 kg. Rozpoczynając znakomicie swój start od wersji light-contact zdobył srebrny medal. Kuba walczył bardzo efektownie niestety tylko do finału w którym uległ zawodnikowi z Leszna odnosząc przy tym kilka stłuczeń które zmusiły go do rezygnacji z rywalizacji w wersji kick-light. Postanawiając zbierać siły na trzecią formułę walki pointfighting doszło niestety do nie oczekiwanej sensacji, gdyż niespodziewanie Kuba minimalnie uległ już w pierwszej rundzie i odpadł z zawodów.

Także w 3 formułach walki wśród kadetek starszych zgłoszona została Oliwia Lóźniewska i o ile Jakub Sosnowski rewelacyjnie rozpoczął zawody a nie najlepiej zakończył, tak odwrotnie zaprezentowała się Oliwia, która bardzo fatalnie rozpoczęła swój start od wersji light-contact, gdzie teoretycznie uległa słabszej zawodniczce kończąc swój udział z brązowym medalem. Po konkretnych analizach i wnioskach Oliwia Lóźniewska przystępując do rywalizacji w wersji kick-light już totalnie z odmiennym nastawieniem i w znakomitym stylu po ciężkich bojach zostaje Mistrzynią Polski zdobywając złoty medal! Jest to jej debiut w wersji kick-light. Podobnie i wersji pointfighting Oliwia nie miała sobie równych i także zdobywa złoty medal w kat wag do 60 kg i tym samym broni tytułu z poprzedniego roku. Następną zawodniczką wśród kadetek starszych w wersji pointfighting w kat wag do 55 kg rewelacyjnie zaprezentowała się Sandra Szczesiak. Bardzo efektownym stylem walki z bardzo wymagającymi rywalkami okazała się nie do pokonania! Natomiast finał bardzo emocjonujący po regulaminowym 3 rundowym czasie był remisowy i w rezultacie o rozstrzygnięciu tytułu mistrzowskiego zaważyły dwie kolejne rundy po których Sandra triumfowała zdobywając Mistrzostwo Polski i po ocenie sędziowskiej okazała się Sandra Szczesiak także najlepszą zawodniczką turnieju w wersji pointfighting! Bez rywalizacji tytuł Mistrzowski w kat wag do 42 kg w wersji light-contact przypadł także Oliwii Piotrzkowskiej.

Podsumowując zawody pomimo wzlotów i upadków uważam za jedne z najbardziej trudnych startów z dotychczasowych ale udane choć nie ukrywam że niektóre werdykty okazały się niezbyt obiektywne dla naszych zawodników mam na uwadze głównie Huberta Łaniewskiego, który moim zdaniem w wersji light-contact padł ofiarą w walce z gospodarzem turnieju, gdzie sędziowie nie korzystnie dla Huberta orzekli werdykt. Z tym samym zawodnikiem w wersji kick-light Hubert już wygrał walkę jednogłośnie przy udziale innych sędziów! Ponadto pocieszające jest to iż mistrzowie i vice mistrzowie są brani pod uwagę do kadry Polski Kadetów, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w Polsce we wrześniu w Krynicy Zdrój. Bardzo dziękuję swoim zawodnikom za charakter i wolę walki a także podziękowania kieruję do Urzędu Miasta w Lubawie za bezustanne wspieranie i pomoc dzięki której mamy możliwość godnie reprezentować się w zawodach. Trener Rafał Mazurowski

WYNIKI:

Kadeci młodsi:

I miejsce pointfighting – Paulina Turulska (broni tytułu 3 raz z rzędu)

I miejsce light-contact – Paulina Turulska

II miejsce pointfighting – Oliwia Rucińska

II miejsce pointfighting – Hubert Kaczorowski

Kadeci starsi:

I miejsce light-contact – Oliwia Piotrzkowska

I miejsce kick-light – Oliwia Lóźniewska

I miejsce pointfighting – Oliwia Lóźniewska (broni tytułu z poprzedniego roku)

III miejsce light-contact – Oliwia Lóźniewska

I miejsce pointfighting – Sandra Szczesiak (Najlepsza zawodniczka Mistrzostw w wersji pointfighting)

II miejsce light-contact – Jakub Sosnowski

II miejsce kick-light – Hubert Łaniewski

III miejsce light-contact – Hubert Łaniewski

{AdmirorGallery}champi11{/AdmirorGallery}

Klasyfikacja drużynowa:

1. LUKS Jas-Pol Krynica-Zdrój 9 – 13 – 11

2. KS Polonia 1912 Leszno 7 – 2 – 2

3. LKSW Dan Świdnik 6 – 5 – 3

4. KS X Fight 6 – 4 – 7

5. CSW Champion Lubawa 6 – 4 – 2

6. ŁKS ŁÓDŹ BOKS 6 – 3 – 3

7. BESKID Dragon 3 – 3 – 7

8. KS orient 3 – 1 – 2

9. Spartan Knurów 3 – 0 – 2

10. Ostrowiecki Klub Sportów Walki 2 – 4 – 3

11. UKS Gladiator 2 – 1 – 5

12. Krakowskie Centrum Taekwon-do 2 – 1 – 2

13. UKS SANDA Płock 2 – 1 – 0

14. KS BENIAMINEK 03 STAROGARD GD. 2 – 0 – 3

KS NADTSAL 2 – 0 – 3

16. KLUB SPORTÓW WALKI POLICE 2 – 0 – 2

17. KSW MIX-TEAM Wręczyca Wielka 2 – 0 – 0

Siedlecki Klub Sportowy Gladiator 2 – 0 – 0

K.S Semiramida 2 – 0 – 0

20. ZAMEK KURZĘTNIK 1 – 2 – 3

21. UKS Barbakan 1 – 2 – 2

22. GKSK Corpus Gdańsk 1 – 2 – 0

23. LKSW TAJFUN 1 – 1 – 2

24. KARTUSKI KLUB KICKBOXINGU REBELIA 1 – 1 – 1

25. ZIĘTEK Team Brzeziny 1 – 0 – 2

26. LZS Poprawa Siedlików 1 – 0 – 1

Halny Nowy Sącz 1 – 0 – 1

28. SSW NOKAUT Gorzów Wlkp. 1 – 0 – 0

29. PTS Łuków 0 – 9 – 7

30. Alien 0 – 2 – 2

31. Towarzystwo Sportowe OUR TEAM 0 – 2 – 0

32. SKF BOKSING Zielona Góra 0 – 1 – 3

KS START Działdowo 0 – 1 – 3

34. Toruński Klub Kickboxingu SMOK 0 – 1 – 2

MKS wicher kobyłka 0 – 1 – 2

36. DRAGON Starachowice 0 – 1 – 1

37. KSW START 0 – 1 – 0

kick sport radom 0 – 1 – 0

39. Centrum Sportów Walki Płock 0 – 0 – 3

40. SEKRET Gorzów Wlkp. 0 – 0 – 2

Diament Pstrągowa 0 – 0 – 2

A& W TEAM OBROWO 0 – 0 – 2

43. Polonia Pasłęk 0 – 0 – 1

KS DRAGON Gorzów Wlkp. 0 – 0 – 1

Sportowy Klub Kick Boxing Kielce 0 – 0 – 1

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x