MP Kick Light Starachowice 2012 – Trener dał najlepszy przykład

W Starachowicach z udziałem prawie 350 zawodniczek i zawodników odbyły się Mistrzostwa Polski Kick Light we wszystkich kategoriach wiekowych. Konkurencja była ogromna, ale reprezentanci Warmii i Mazur wracają z turnieju z tarczą. Zdobyli pięć medali w tym dwa złote. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Żaneta Cieśla z Polonii Pasłęk w grupie seniorek (50 kg) i Leszek Jobs - KS Zamek Kurzętnik (94 kg). Trener dał więc najlepszy przykład, a może być dodatkowo zadowolony, bowiem jego podopieczni też wrócili do domu z medalami.

 

Wyniki

Seniorki

-50kg

1. Żaneta Cieśla (KS Polonia Pasłęk)

2. Joanna Walkiewicz (Klub Sportowy Dragon)

3. Marzena Szacoń (MKS Kalina Lublin)

Ewa Boś (SKF Boksing Zielona Góra)

Seniorzy

-63kg

1. Maciej Domińczak (Legion Głogów)

2. Michał Polak (GWIAZDA BYDGOSZCZ)

3. Michał Szulwic (ZAMEK-KURZĘTNIK)

Tomasz Adamus (Klub Sportowy Dragon)

-84kg

1. Michał Mączka (DUET GDAŃSK)

2. Wojtek Wiśniewski (ZAMEK-KURZĘTNIK)

3. Dawid Drost (TKKb Smok Toruń)

Bartosz Muszyński (Legion Głogów)

-94kg

1. Leszek Jobs (ZAMEK-KURZĘTNIK)

2. Patryk Zaborowski (DUET GDAŃSK)

3. Łukasz Rembelski (MKS Wicher Kobyłka)

Mateusz Hiki (Legion Głogów)

+94kg

1. Michał Wszelak (TKKb Smok Toruń)

2. Jakub Kozera (ZKS Gwardia)

3. Michał Pukin (DUET GDAŃSK)

Paweł Wiśniewski (Elbląski Klub Karate)

Głos mają : Leszek Jobs i Sebastian Prokop trenerzy Zamku Kurzętnik i MUKS Olimpia  

Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule  Kick-Light w Starachowicach za nami w turnieju wystartowało 347 zawodników z 67 klubów z całej Polski oczywiście nie mogło zabraknąć naszych klubów MUKS OLIMPIA Nowe Miasto Lub. Sebastian Prokop ,Jacek Kołodziej seniorzy  i Patryk Rzymek junior  i ZAMKU Kurzętnik  Leszek Jobs ,Wojtek Wiśniewski ,Michał Szulwic ,Damian Chiliński  seniorzy i Dawid Wiergowski junior .Ze względu na tak ogromną liczbę złoszonych zawodników  do turnieju walki zaczęły się już w piątek zaraz po ważeniu i odprawie technicznej ok. godz.  22 .

Więc dla niektórych turniej zaczął się i skończył  już w piątek w dniu przyjazdu na zawody .Praktycznie wszystkie walki były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie technicznym, gdyż na turnieju zameldowała się cala czołówka krajowych kickboxerów .Już po obejrzeniu list startowych było wiadomo że o jakikolwiek medal będzie piekielnie trudno w Starachowicach , najbardziej szkoda Sebastiana, którego ewidentnie w drugiej walce skrzywdzili sędziowie uznając za pokonanego choć tak nie było. Dodatkowo miał pecha gdyż na jego macie była najsłabsza obsada sędziowska.

Pozostałym chłopakom z Olimpii też nie udało się przebić do strefy medalowej szkoda bo Jacek tydzień wcześniej w Elblągu był w znakomitej dyspozycji co do Patryka był to jego debiut w zawodach takiej rangi i  naprawdę nie musi wstydzić się swojej walki. a sukcesy jeszcze przed nim.

Bez medali z mistrzostw wraca także  dwójka zawodników Zamku Damian, któremu zabrakło troszkę doświadczenia i sił w 3 rundzie, natomiast Dawidowi odnowiła się kontuzja pachwiny na rozgrzewce przed walką i czasie pojedynku bardziej walczył z bólem niż  z przeciwnikiem

Humory poprawiły się nam po zdobyciu brązowego medalu przez Michała w kat. wag. do-63 kg ,walkę o finał przegrał nieznacznie 2 do 1 z przeciwnikiem z Bydgoszczy . Tylko i aż srebro  po ciężkich bojach wywalczył Wojtek w kat .wag. do -84 kg.  Musieliśmy oddać finał ze względu na kontuzję kolana, której Wojtek doznał w ćwierćfinale  ( 3 walka ) ,półfinał jakoś przewalczył, ale do finału nie było sensu wychodzić, gdyż mogłoby się skończyć jeszcze poważniejszym urazem, który wyeliminował by go na dłużej z treningu i startów w zawodach. W połowie kwietnia czeka go z reprezentacją  wyjazd na  Austria Classic .Swoje mistrzostwo potwierdził Leszek Jobs broniąc tytuł mistrza Polski z poprzedniego roku w kat . wag . do – 94 kg

Z tego miejsca w imieniu trenerów i zawodników dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich tych,  którzy wspierają  i trzymają za nas kciuki podczas zawodów .

{gallery}stara20{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x