MP light contact i pointfighting Leszno 2015 – Ponad 30 medali na Warmii i Mazurach, Lubawa ozłocona

Kickboxerzy z 5 sekcji województwa warmińsko-mazurskiego uczestniczyli w Lesznie Mistrzostwach Polski seniorów , kadetów starszych i młodszych w formule light contact i pointfighting . W sumie zdobyliśmy 31 medali: Chamipon Lubawa 16 (5-6-5), Zamek Expom Kurzętnik 4 (1-3), Elbląski Klub Karate 4 (2 1 1), Start Działdowo 6 (-3-3) i Olimpia Nowe Miasto Lubawskie 1 (- - 1).

Trener CSW Champion Lubawa Rafał Mazurowski

Zawodnicy lubawskiego teamu w składzie trzynastoosobowym ponownie zaznaczyli swoją obecność mocnym akcentem kończąc Mistrzostwa na podium! W klasyfikacji drużynowej kadetów młodszych CSW Champion Lubawa zajął II miejsce, natomiast wśród kadetów starszych uplasował się na III miejscu w formułach Pointfighting i Light-contact! Niepokonana i podwójnie ozłocona z Mistrzostw wróciła dwójka czempionów: Paulina Turulska rywalizująca wśród kadetek starszych i Jakub Leliwa jako kadet młodszy!

Paulina podobnie jak i Kuba nie mieli sobie równych wygrywając swoje kategorie doświadczeniem, dojrzałością i przede wszystkim pięknym stylem walki jaki zaserwowali leszczyńskiej publiczności. Po dłuższej przerwie w startach powróciła na podium Natalia Szymańska, która w formule pointfighting kadetek starszych zdobyła może niezbyt widowiskowym, za to efektywnym stylem walki złoty medal i została mistrzynią Polski!

Na szczególne słowa uznania zasłużył Krystian Dolny (kadet młodszy), który pomimo niskiego wzrostu charakterem i determinacją zdobył także dwa krążki: w formule pointfighting brąz oraz w light-contact srebro!

Świetnym wynikiem wykazała się Oliwia Rucińska przywożąc dwa srebrne medale. Bez problemów doszła do finałów w pointfighting i light-contact, gdzie uległa nieznacznie koleżance klubowej Paulinie Turulskiej występującej w tej samej kategorii wagowej.

Po dwa krążki sięgnęli także Łukasz Wojtowicz i Damian Gadulski w formule pointfighting srebrne, a w wersji light-contact brązowe.

Konrad Łaniewski rywalizował tylko w formule light-contact , ale napracował się niemiłosiernie ponieważ trafił na najliczniej obsadzoną kategorię, a mimo to dotarł do finału. Przed nami teraz bardzo poważny start w Mistrzostwach Polski Kadetów tym razem w wersji Kick-light (z dodatkowym kopnięciem low-kick na udo), które odbędą się w Lidzbarku Welskim już w najbliższy weekend w dniach od 15 do 17 maja (w sobotę od g. 9:00 natomiast w niedzielę od g. 10:00 na hali MOSiR) i już dziś serdecznie zapraszamy! Dziękujemy prezesowi Mariuszowi Zięba za niesamowite wsparcie organizacyjne, za rewelacyjną atmosferę, którą serwuje nie tylko mnie, ale całej naszej grupie zawodniczej, Zawodnicy zdali egzamin znakomicie, ale to efekt ogromnej pracy. Dla trenera to największa satysfakcja.

{AdmirorGallery}champion621{/AdmirorGallery}

Występ kickboxerów z Kurzętnika i Nowego Miasta Lubawskiego prezentuje trener zamkowców Leszek Jobs

Była to ogromna impreza jak na nasze krajowe podwórko. Do Leszna zjechało 340 wojowników z 54 klubów z całej Polski, walki odbywały się na trzech matach około 12 godzin w sobotę i w niedzielę kolejne 8 godzin więc zawodnicy praktycznie nie wychodzili z sali ,ale to nasza pasja gdzie spełniamy swoje sportowe marzenia .

Olimpię na mistrzostwach reprezentowało dwóch zawodników Jakub Grzonkowski, dla którego był to debiut w tak prestiżowej imprezie reprezentował swój klub w silnie obsadzonej kategorii wagowej do – 79 kg . Kuba był dobrze przygotowany do turnieju , ale ranga zawodów bardzo sparaliżowała jego poczynania i odebrała tlen na kontynuowanie walki w dobrym tempie. Niestety, musiał uznać wyższość swojego oponenta , ale to charakterny chłopak i klub w przyszłości będzie miał z niego wiele pociechy.

Sebastian Prokop trener nowomiejskich kickboxerów z Leszna przywozi brązowy krążek. W półfinałowym pojedynku nie sprostał swojemu przeciwnikowi z prostej przyczyny. Oczywiście nie szukając tu żadnego tłumaczenia ….. Sebastian dwa tygodnie temu przebiegł Orlen Maraton w dobrym czasie, a to bardzo odbiło się na jego kondycji , dynamice i mocy, z której słynie. Nie zdążył się odbudować.

Zamkowców w Lesznie reprezentowało 6 zawodników: 3 seniorów i 3 kadetów starszych. Do Kurzętnika przywozimy 4 krążki w tym ten najcenniejszy złoty, który jest udziałem najbardziej doświadczonego w bojach kickboxera Wojtka Wiśniewskiego. Był to trzeci z rzędu duży turniej i za każdym razem przywozi medal. Utrzymać tak długo wysoką formę nie jest łatwo tym, tym większe brawa należą się naszemu zawodnikowi . Dla Wojtka jest to 5 tytuł Mistrza Polski w ciągu 7 lat w formule light contact , swoje pierwsze złoto zdobył w Zawierciu w 2009 r.

Kolejny medal zdobył: senior Damian Chiliński kategoria wag – 79 kg …. po dwóch wygranych walkach dopiero w półfinale znalazł swojego pogromcę. Damian już tydzień temu trafił z formą na Puchar Europy w Krynicy i utrzymał ją do Leszna, gdzie kolejny raz pokazał się z dobrej strony. Porażka w walce o finał nie przynosi mu ujmy, bowiem Łukasz Wichowski na tę chwilę jest poza zasięgiem innych zawodników z Polski .

Piotr Kołakowski startujący w tej samej kategorii co kolega klubowy tym razem wraca bez zdobyczy medalowej. Piotr za bardzo chce wygrywać walki i to bardzo paraliżuje jego poczynania. Dodatkowo jest w trakcie matury i zdaje egzaminy do szkoły wojskowej co usprawiedliwia jego niedyspozycję .

A jak wypadli kadeci starsi? – Zacznę tu od Krystiana Rzepki brązowego medalisty mistrzostw. Stoczył bardzo solidne walki eliminacyjne dopiero potyczkę o finał przegrał z zawodnikiem z Lubawy w sumie to do końca nie wiem dlaczego mój zawodnik tak dziwnie zachował się na finiszu. Roztrwonił przewagę, na którą tak ciężko pracował w trakcie całego pojedynku.

Brązowy krążek zdobył też Kamil Wiśniewski. Zasłużył na duże słowa pochwały po wygraniu walki ćwierćfinałowej. W półfinale spotkał się z zawodnikiem gospodarzy turnieju który był faworytem tej kategorii wagowej , ale   nie walczył z zasadami fair play. Faulował Kamila nie mogąc znaleźć na niego sposobu . Kilka razy kopnął go w krocze, za co powinien zostać zdyskwalifikować, ale jak to mówią ściany sprzyjają gospodarzom.

Pawłowi Szrederowi nie udało się wywalczyć medalu choć był tego blisko. Szkoda bo ciężko pracuje na treningach. Jestem przekonany, że przyniesie to wymierne efekty. Podsumowując jestem bardzo zadowolony z występu wszystkich zawodników ,a porażki są wkalkulowane w sport dlatego jest taki piękny bo nieprzewidywalny. Z tego miejsca w imieniu trenerów i zawodników chciałbym podziękować wszystkim, którzy nas wspierają i trzymają za nas kciuki .

{AdmirorGallery}kickleszno11{/AdmirorGallery}

Wyniki

light-contact / Senior [m] / -89kg

1 Szymon Wąs (GSWW Najemnik Gliwice)

2 Jakub Kasica (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno)

3 Artur Zieliński (Elbląski Klub Karate Elbląg)

3 Mateusz Cejmer (KS START Działdowo)

light-contact / Senior [m] / -84kg

1 Wojciech Wiśniewski (Zamek Kurzętnik)

2 Kacper Remiszewski (Klub Sportowy Cholew Sport Police Przęsocin)

3 Adam Piestrzyński (Klub Sportowy Cholew Sport Police Przęsocin)

3 Cezary Miklas (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno)

light-contact / Senior [m] / -79kg

1 Łukasz Wichowski (KS X FIGHT Piaseczno)

2 Piotr Smoczyński (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej)

3 Damian Chiliński (Zamek Kurzętnik)

3 Waldemar Misiak (Nowodworski Klub Sportów Walki Bastion Nowy Dwór Mazowiecki)

…………………………………………..

5 Piotr Kołakowski (Zamek Kurzętnik)

light-contact / Senior [m] / -74kg

1 Adrian Durma (Elbląski Klub Karate Elbląg)

2 Piotr Owczarzak (KKS Sporty Walki Poznań)

3 Karol Wierzejski (KS START Działdowo)

3 Sebastian Prokop (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

light-contact / Senior [k] / -60kg

1 Paulina Jarzmik (KS X FIGHT Piaseczno)

2 Sylwia Dwórznik (KS START Działdowo)

light-contact / Kadet starszy [m] / -63kg

1 Sebastian Samiła (Klub Sportowy Cholew Sport Police Przęsocin)

2 Konrad Łaniewski (CSW Champion Lubawa)

3 Krystian Rzepka (Zamek Kurzętnik)

3 Dawid Barczak (Center Team Odolanów)

……………………………………………………………….

5 Adam Wiśniewski (KS START Działdowo)

light-contact / Kadet starszy [m] / -57kg

1 Oskar Zawiślak (Klub Taekwon-do Tradycyjnego Łódź)

2 Alex Chojnacki (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno)

3 Krzysztof Szuba (SKF Boksing Zielona Góra)

3 Damian Gadulski (CSW Champion Lubawa)

……………………………………………………………

5 Paweł Szreder (Zamek Kurzętnik)

light-contact / Kadet starszy [m] / -52kg

1 Jakub Lipski (KS X FIGHT Piaseczno)

2 Grzegorz Błotnicki (A&W Team Obrowo)

3 Michał Król (Beskid Dragon Bielsko-Biała)

3 Kacper Dwórznik (KS START Działdowo)

………………………………………………………………….

8 Wiktor Grochalski (CSW Champion Lubawa)

light-contact / Kadet starszy [m] / -47kg

1 Mikołaj Mańka (KS POLONIA 1912 Leszno)

2 Krystian Biś (KSW POLICE)

3 Daniel Szymecki (KSW Łuków)

3 Kamil Wiśniewski (Zamek Kurzętnik)

light-contact / Kadet starszy [k] / -55kg

1 Dominika Jagiełłowicz (MKS Mechanik Włodawa)

2 Zuzanna Licha (KS POLONIA 1912 Leszno)

3 Karolina Piotrowska (KSW Łuków)

3 Weronika Szymczak (LZS Poprawa Siedlików)

……………………………………………

7 Natalia Szymańska (CSW Champion Lubawa)

light-contact / Kadet starszy [k] / -42kg

1 Paulina Turulska (CSW Champion Lubawa)

2 Oliwia Rucińska (CSW Champion Lubawa)

3 Katarzyna Miszczyk (SKF Boksing Zielona Góra)

light-contact / Kadet mlodszy [m] / -47kg

1 Patryk Banaszek (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki)

2 Jakub Morozow (KSW Łuków)

3 Łukasz Wojtowicz (CSW Champion Lubawa)

3 Tomasz Freitag (KSW POLICE)

……………………………………………….

5 Adrian Bendyk (CSW Champion Lubawa)

6 Michał Kornacki (CSW Champion Lubawa)

light-contact / Kadet mlodszy [m] / -37kg

1 Jakub Leliwa (CSW Champion Lubawa)

2 Krystian Dolny (CSW Champion Lubawa)

3 Kacper Woronowicz (KS X FIGHT Piaseczno)

3 Mateusz Sośnicki (Klub Sportowy Semiramida Pułtusk)

point-fighting / Senior [m] / -89kg

1 Artur Zieliński (Elbląski Klub Karate Elbląg)

2 Mateusz Cejmer (KS START Działdowo)

3 Rafał Adamczyk (KSW POLICE)

point-fighting / Senior [m] / -74kg

1 Tomasz Kurzeja (KS X FIGHT Piaseczno)

2 Adrian Durma (Elbląski Klub Karate Elbląg)

3 Damian Jagodnicki (SKT Tiger Dzierżoniów)

3 Karol Wierzejski (KS START Działdowo

point-fighting / Senior [k] / -60kg

1 Emilia Szabłowska (KS X FIGHT Piaseczno)

2 Sylwia Dwórznik (KS START Działdowo

point-fighting / Kadet starszy [m] / -57kg

1 Oskar Zawiślak (Klub Taekwon-do Tradycyjnego Łódź)

2 Damian Gadulski (CSW Champion Lubawa)

3 Nikodem Piekuta (Gwardia Zielona Góra)

point-fighting / Kadet starszy [m] / -52kg

1 Jakub Lipski (KS X FIGHT Piaseczno)

2 Mateusz Buda (DAN Świdnik)

3 Oskar Kondraciuk (KS X FIGHT Piaseczno)

3 Wiktor Grochalski (CSW Champion Lubawa)

…………………………………………………………..

6 Kacper Dwórznik (KS START Działdowo)

point-fighting / Kadet starszy [k] / -55kg

1 Natalia Szymańska (CSW Champion Lubawa)

2 Małgorzata Ciesielska (DAN Świdnik)

3 Zuzanna Licha (KS POLONIA 1912 Leszno)

3 Natalia Lemańska (Beskid Dragon Bielsko-Biała)

point-fighting / Kadet starszy [k] / -42kg

1 Paulina Turulska (CSW Champion Lubawa)

2 Oliwia Rucińska (CSW Champion Lubawa)

3 Nikola Kaleta (Beskid Dragon Bielsko-Biała)

3 Katarzyna Miszczyk (SKF Boksing Zielona Góra)

point-fighting / Kadet mlodszy [m] / -47kg

1 Patryk Banaszek (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki)

2 Łukasz Wojtowicz (CSW Champion Lubawa)

3 Tomasz Freitag (KSW POLICE)

3 Adrian Bendyk (CSW Champion Lubawa)

……………………………………………………

6 Michał Kornacki (CSW Champion Lubawa)

point-fighting / Kadet mlodszy [m] / -37kg

1 Jakub Leliwa (CSW Champion Lubawa)

2 Mateusz Sośnicki (Klub Sportowy Semiramida Pułtusk)

3 Julian Graboś (Beskid Dragon Bielsko-Biała)

3 Krystian Dolny (CSW Champion Lubawa)

point-fighting / Kadet mlodszy [k] / -37kg

1 Nikola Siecińska (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe)

2 Martyna Moczulska (KSW POLICE)

3 Marta Pawlikowska (KSW Łuków)

3 Emilia Zajdel (Beskid Dragon Bielsko-Biała)

……………………………………………………………….

5 Małgorzata Zięba (CSW Champion Lubawa)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Działdowo Elbląg kickboxing Kurzętnik lubawa nowe miasto lubawskie sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x