MP Seniorów i Juniorów Kick Light Kartuzy 2015 (FOTO)– Marta Lipka z Lubawy pokazała klasę

W dniach od 13 do 15 lutego w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu w formule kick-light. Startowało ponad 220 zawodników z 52 klubów. Wśród nich nie zabrakło także reprezentantów Warmii i Mazur. Najliczniejsze ekipy wystawiły” Champion Lubawa, Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i Zamek Kurzętnik. Mistrzynią Polski juniorek została lubawianka Marta Lipka.

Srebrny medal seniorów wywalczył Sebastian Prokop (Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) w wadze 79 kg, a brązowe: też senior Wojciech Wiśniewski (Zamek Kurzętnik) w wadze 84 kg i junior Olimpii Łukasz Langa – waga 74 kg.

O występie swych podopiecznych mówi Rafał Mazurowski (Champion Lubawa)

Pomimo bardzo wysokiego poziomu i wysokiej rangi turnieju tym razem kadra lubawskiego teamu składała się z debiutantów, poza Martą Lipką, która jako jedyna była doświadczoną zawodniczką wśród Championów. Walki stały na bardzo wysokim poziomie, które rozgrywano w wymiarze trzech rund po dwie minuty od piątku do niedzieli.

Dawid Osicki jedyny senior startujący z naszej kadry w kat wag do 74 kg już w piątek w walkach eliminacyjnych rozpoczął swój bój i niestety pomimo dobrej walki musiał uznać wyższość swojego przeciwnika ze Semiramidy Pułtusk. Podobny los spotkał juniorów z Lubawy . Daniel Pakuszewski. w kat wag do 69 kg rywalizując z dobrym zawodnikiem z teamu Alien Łódź uległ mu jednogłośnie. Daniel Wrombel w kat wag do 84 kg i po bardzo zaciętej walce prowadzonej w szybkim tempie również przegrał z zawodnikiem z Siedlec.

Pozostała tylko Marta Lipka najbardziej doświadczona zawodniczka lubawskiego teamu, która wśród juniorek rywalizowała w kat wag + 70 kg . Z solidną taktyką przygotowaną wspólnie z trenerem zdominowała pierwszą walkę z rywalką z Prosny. Po silnych ciosach i wysokich kopnięciach w drugiej rundzie przeciwniczka została poddana przez trenera i półfinał był nasz. O wejście do finału Championka walczyła z zawodniczką z UKS Dragon Gorzów Wlkp i podobnie jak w poprzedniej potyczce jej wyższość nie podlegała dyskusji . Kolejne zwycięstwo przed czasem. W walce o mistrzostwo Marcie przyszło się zmierzyć z rywalką wyższą o głowę z klubu LKSW Pomorze Świnoujście. Nie kalkulując zabrała się od zaraz do konkretnych akcji. Uzyskała ogromną przewagę w pierwszej rundzie i do drugiej rundy zawodniczka ze Świnoujścia już nie wyszła. Tym sposobem Marta Lipka kończąc wszystkie walki przed czasem została Mistrzynią Polski wśród juniorek i teraz oczekuje powołania do kadry narodowej, która przygotowywać się będzie do Mistrzostw Europy w San Sebastian w Hiszpanii.

Oceniając nasze siły wyjeżdżając do Kartuz zdawaliśmy sobie sprawę że poza Martą pozostali zawodnicy jadą po lekcję i doświadczenie, gdyż niezbyt długi staż treningowy nie pozwalał nam mierzyć w wysokie cele, stąd takie wyniki, a nie inne… pomimo to jestem zadowolony z podjętych walk i pokazanie charakteru. Głęboko wierząc że następnym razem nastąpi progres. Niewątpliwie należy się cieszyć z występu Marty, która pokazała niesamowitą klasę udowadniając że ciężka praca i motywacja ma sens w drodze po sukces!

{AdmirorGallery}lipka80{/AdmirorGallery}

Trener Zamku Expom Kurzętnik Leszek Jobs

Na mistrzostwa zabrałem dwóch faighterów Wojciecha Wiśniewskiego i Damiana Chilińskiego. Ten pierwszy po wygraniu kilku pojedynków wywalczył brązowy krążek plus powołanie do reprezentacji kraju na kwietniowy Puchar Świata do austriackiego Innsbrucku . Dla Damiana turniej był kolejnym poligonem na którym zbiera cenne doświadczenie, mistrzostwa ukończył na 5 miejscu .

W tym samym czasie mój zawodnik Piotr Kołakowski przebywał na kolejnym już w tym roku zgrupowaniu reprezentacji Polski w formule full contact w Poznaniu ,w jego przypadku zgrupowanie przyda mu się bardzo , gdyż przygotowuje się walki zawodowej na gali kickboxingu która odbędzie się Piasecznie 28 lutego .

Kolejna zawodniczka naszego klubu Katarzyna Bedra 2 tygodnie temu wywalczyła prestiżowy Puchar Europy w formule full contact który odbył się w Danii , ponadto jest w kadrze, która aktualnie przygotowuje się do Pucharu Świata w irlandzkim Dublinie , który odbędzie się 6 marca .

W Mistrzostwach Polski w Kartuzach w swój udział w znaczny sposób zaznaczyli zawodnicy zaprzyjaźnionego klubu MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie, którzy wywalczyli dwa krążki Sebastian Prokop w rywalizacji seniorów srebro i Łukasz Langa junior brązowy medal. Pozostali Piotr Kozłowski 5 miejsce i Patryk Jankowski odpadł w eliminacjach .

{AdmirorGallery}zamek432{/AdmirorGallery}

Wyniki

kick-light / Senior [m] / -84kg

1 Kamil Ruta (MKS Wicher Kobyłka)

2 Patryk Muller (Klub Duet Gdańsk)

3 Mikolaj Krause (KKK Rebelia Kartuzy)

3 Wojciech Wiśniewski (Zamek Kurzętnik)

kick-light / Senior [m] / -79kg

1 Mateusz Kowalski (GKS Champion Gdańsk)

2 Prokop (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

3 Jonatan Listek (LKSW Pomorze)

3 Przemysław Binienda (KS POLONIA Leszno 1912)

5 Damian Chiliński (Zamek Kurzętnik)

kick-light / Junior [m] / -84kg

1. Kamil Połosak (KS X FIGHT Piaseczno)

2. Dominik Dybowski (TKKF Siedlce)

3. Łukasz Winiecki (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno)

3. Krystian Reschke (Klub Duet Gdańsk)

5.Daniel Wrombel (CSW Champion Lubawa)

kick-light / Junior [m] / -74kg

1.Mikołaj Sadowy (SMOK Toruń)

2.Dominik Grzęda (TKKF Siedlce)

3.Bartosz Jóźwicki (SMOK Toruń)

3 Łukasz Langa (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

kick-light / Junior [m] / -63kg

1.Ernest Kisiel (Klub Sportowy DRAGON Starachowice)

2.Krzysztof Kucharzyk (UKS Diament Pstrągowa)

3.Krzysztof Małecki (Legion Głogów)

3 Mateusz Białecki (SMOK Toruń)

8. Piotr Kozłowski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

kick-light / Junior [k] / +70kg

1.Marta Lipka (CSW Champion Lubawa)

2.Patrycja Pietrzakowska (LKSW Pomorze)

3.Kamila Kalek (Klub Sportów Walki MIX-TEAM)

3 Weronika Wysocka (UKS Dragon Gorzów Wlkp)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

kickboxing lubawa

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x