MP Seniorów i Juniorów (Light Contact i Pointfighting) Zawiercie 2021 – Mocny akord

Fot Zamek Expom Kurzętnik
W miniony weekend (25/27 czerwca) w Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu Polskiego Związku Kickboxingu PZKB w formule Light Contact i Pointfighting. Startowało 176 zawodników s 45 klubów). Rozegrano jednocześnie Puchar Polski kadetów w tych samych formułach (279 zawodników z 35 klubów ). Świetnie wypadli wojownicy Warmii i Mazur zdobywając worek medali.

Zaimponowali szczególnie kickboxerzy Zamku Expom Kurzętnik przywożąc 3 złote i 1 brązowy krążek. Na podium stawali również reprezentanci MUKS Nowe Miasto Lubawskie (1 złoty 1 brązowy), UKS Silvant Kajak Elbląg (1 złoty 1 srebrny), Gladiusa Ostróda (2 srebrne 1 brązowy) oraz w Pucharze Polski KS Piechotka Team Zalewo (1 złoty 1 brązowy)

Trener Leszek Jobs (Zamek Expom Kurzętnik)

Nasi zawodnicy kolejny raz potwierdzili że należą do czołówki specjalistów w formułach walki LC i PF i złote medale nie są dziełem przypadku bo Krystian Rzepka , Albert Mederski i Mariusz Migdalski obronili swoje tytuły z ubiegłego roku . Piotr Kołakowski po kilku latach startów w gronie seniorów w końcu wywalczył swój pierwszy upragniony tytuł Mistrza Polski . Damian Chiliński stanął na 3 stopniu podium o jeden niżej niż na poprzednich mistrzostwach , ale ważne że jest kolejny medal MP . Natalia Zakrzewska również swój udział na turnieju może zaliczyć do udanych , tym bardziej że był to jej pierwszy start w gronie seniorek i naprawdę niewiele zabrakło żeby wynik był jeszcze bardziej okazały .

Dodatkowe wyróżnienie w postaci oficjalnych powołań do Kadry Narodowej Seniorów w formule Light Contact z rąk trenerów reprezentacji Polski Leszka Jobs i Henryka Piwowara otrzymali:Piotr Kołakowski , Krystian Rzepka Zamek Expom Kurzętnik oraz Albert Mederski MUKS Olimpia NML do Kadry Narodowej Pointfighting, której trenerem jest Bartosz Baczyński, wskoczył Mariusz Migdalski Zamek Expom Kurzętnik,

Znalazła się również chwila na krótką wycieczkę między walkami do Ogrodzieńca gdzie na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko – Częstochowskiej na turystycznym Szlaku Orlich Gniazd znajdują się okazałe ruiny Zamku . Był to ostatni turniej rangi Mistrzostw Polski w pierwszej części sezonu , został do rozegrania turniej w Kartuzach , ale to dopiero w końcówce września , więc mamy troszkę czasu na odpowiednie przygotowania .

Kilku zawodników formę będzie robić na zgrupowaniach poszczególnych Kadr Polski , nasze klubowe zgrupowanie jak co roku od wielu już lat odbędzie się w Hartowcu w ostatnim tygodniu sierpnia .

Teraz czas na zasłużony krótki odpoczynek do 7 lipca, bo już 24 lipca w Stębarku odbędą się Mistrzostwa Warmii i Mazur Kickboxerska bitwa pod Grunwaldem ’’ Jest to turniej dedykowany kadetom i odbędzie się w formule kick light i jak zwykle będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony .

Mistrzostwa Polski

light-contact / Senior [m] / +94kg

3 Marcin Dolecki (Stowarzyszenie Gladius Ostróda)

light-contact / Senior [m] / -84kg

1 Piotr Kołakowski (LUKS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK)

3 Damian Chiliński (LUKS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK)

light-contact / Senior [m] / -79kg

1 Krystian Rzepka (LUKS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK)

light-contact / Senior [m] / -74kg

1 Adrian Durma (Uczniowski Klub Sportowy Silvant Kajak Elbląg)

light-contact / Senior [m] / -63kg

1 Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

light-contact / Senior [k] / -60kg

3 Natalia Zakrzewska (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

point-fighting / Senior [m] / +94kg

2 Marcin Dolecki (Stowarzyszenie Gladius Ostróda)

point-fighting / Senior [m] / -89kg

1 Mariusz Migdalski (LUKS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK)

point-fighting / Senior [m] / -79kg

3 Jakub Dziliński (Stowarzyszenie Gladius Ostróda)

point-fighting / Senior [m] / -74kg

2 Adrian Durma (Uczniowski Klub Sportowy Silvant Kajak Elbląg)

Puchar Polski

light-contact / Kadet mlodszy [m] / -37kg

1 Dawid Ciepłuch (Klub Sportowy Piechotka Team Zalewo)

point-fighting / Kadet starszy [m] / -63kg

3 Oskar Ciepłuch (Klub Sportowy Piechotka Team Zalewo)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg kickboxing Kurzętnik Ostróda sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x