MP seniorów i PP Juniorów w kick light Kartuzy 2013 – Dwa razy brąz

W miniony weekend (11/13 października) zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia Nowe Miasto Lub uczestniczyli w Mistrzostwach Polski seniorów i Pucharze Polski juniorów w Kartuzach w formule KICK light . Dorobek sąsiadujących ze sobą sekcji to dwa brązowe medale, szkoda,, że choroba wykluczyła z rywalizacji obrońcę tytułu Leszka Jobsa.

 Barw Olimpii bronił Sebastian Prokop senior kat wag – 79 kg , Zawody traktował bardzo treningowo , bowiem jego celem jest obrona złotego medalu w pełnym kontakcie wywalczonego w ubiegłym roku w Nowym Sączu , a okazja nadarzy się już podczas Mistrzostw Polski które odbędą się 25 -27 października w Kurzętniku. Zjedzie tu cała elita polskiego full contactu gdyż będzie to ostatnia eliminacja dla kadrowiczów przed listopadowymi mistrzostwami Świata w Turcji .

W Kurzętniku atrakcyjnych pojedynków na pewno nie zabraknie. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportów walki, emocje są zagwarantowane, gdyż  walki  odbędą się w ringu i w pełnym kontaktem, co doda  dodatkowego smaczku tej rywalizacji. Wracając do Sebastiana to z Kartuz przywozi brązowy krążek , mniej szczęścia miał drugi z zawodników nowomiejskiej Olimpii Łukasz Langa junior kat wag – 69 kg , który po zwycięstwie w pierwszym pojedynku , w drugim bardzo nieznacznie uległ w walce o strefę medalową .

Z zamkowców do Kartuz wybrał się Leszek Jobs senior kat wag do – 94 kg , który od dwóch lat jest najlepszym kickboxerem w Polsce w tej w tej kat. wag. w formule KICK light  i posiadaczem tytułu  mistrza Polski. Chciał tej sztuki dokonać po raz trzeci z rzędu  lecz tym razem został pokonany  nie przez przeciwników tylko chorobę  która uniemożliwiła mu start w tych mistrzostwach .

Pojechał też Dawid Wiergowski junior kat wag do – 84 kg, który zaczął szczęśliwie. Pierwszą rundę przeszedł wolnym losem , drugą walkę pewnie rozstrzygnął i w potyczce o finał przyszło się mu zmierzyć z zawodnikiem gospodarzy turnieju . Został ewidentnie skrzywdzony przez sędziów i musiał zadowolić się brązowym medalem .

{AdmirorGallery}kartuzy66{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x