POLISH FIGHTER CUP Szczecin 2015 – Championi z Lubawy w komplecie na podium

W Szczecinie w dniach 10 i 11 kwietnia odbył się Turniej Polish Fighter Cup - konfrontacja w stójce uderzanej, w którym brali udział zawodnicy z sekcji kickboxingu, karate, taekwondo i MMA. Impreza ogólnopolska, otwarta , gdzie była znakomita okazja sprawdzenia się w ramach przygotowań do Mistrzostw Polski Kadetów, które klub CSW Champion Lubawa zorganizuje w Lidzbarku Welskim w terminie 15-17 maja br.

W Szczecinie team lubawski reprezentowało sześciu zawodników, którzy startowali w formule walki kick-light osiągając następujące wyniki:

I miejsce w kat wag do -54 kg Hubert Łaniewski (kadet)

I miejsce w kat wag do -60 kg Konrad Łaniewski (kadet)

I miejsce w kat wag do +64 kg Marta Lipka (juniorka)

II miejsce w kat wag do -60 kg Damian Gadulski (kadet)

II miejsce w kat wag do -78 kg Dawid Osicki (senior)

III miejsce w kat wag do -78 kg Marek Bielski (kadet)

Generalnie rzecz biorąc sprawdzian zawodników w konfrontacji z rywalami z innych odmian walki można uznać za udany zwłaszcza, jeśli chodzi o kadetów ponieważ przed nimi są starty w: Pucharze Świata (Innsbruck w Austrii), Europy (Krynica Zdrój) i Mistrzostwach Polski Kick-light (Lidzbark).

Świetną formę wciąż podtrzymują bracia Łaniewscy, którzy zdeklasowali niemalże swoich rywali oraz Damian Gadulski, który w finale musiał się zmierzyć ze swoim klubowym kolegą Konradem Łaniewskim. Potwierdza swój wysoki poziom także Marta Lipka choć, nie było łatwo. Jej pojedynki tym razem nie kończyły się przed czasem, przebiegały w pełnym wymiarze. Pozytywnie zaprezentował się debiutant Marek Bielski, który w walce o wejście do finału uległ minimalnie werdyktem niejednogłośnym, Dawidowi Osickiemu nie można odmówić charakteru i determinacji, ale wciąż wiele pracy przed nim czeka aby mógł nawiązać walkę z najlepszymi.

Już w najbliższą sobotę kolejne zmagania championów tym razem w Piasecznie podczas szkoleniowego seminarium z zakresu walki pointfighting, które prowadzone będzie przez znakomitą zawodniczkę i trenerkę Emilię Szabłowską . Nadal trwają przygotowania do Mistrzostw Polski w wersji pointfighting, które będą miały miejsce w Lesznie w terminie 8-10 maja.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

kickboxng lubawa

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x