Puchar Europy WAKO Krynica Zdrój 2015 – Championi i Zamkowcy w pierwszym rzędzie

W niedzielę (3 maja) w odległej Krynicy Zdrój zakończył się PUCHAR EUROPY w KICKBOXINGU FEDERACJI WAKO, skąd zawodnicy CSW Champion Lubawa i Zamku Expom Kurzętnik przywieźli cenne trofea wywalczone w bardzo dobrym stylu . Na turniej zjechało się ponad 700 zawodników z Polski i wiele renomowanych ekip zagranicznych. Relacje z wystepów swoich zawodników przesłali nam trenerzy: Leszek Jobs (Kurzętnik) i Rafał Mazurowski (Lubawa)

KS Zamek Expom Kurzętnik (trener Leszek Jobs)

Cała trójka zamkowców  walczyła w formule light contact ispisała się na meda,l a najbardziej na plus zaskoczył Damian Chiliński, który stoczył swoje pojedynki na znakomitym poziomie, stosując się do taktyki ustalonej na każdego przeciwnika. Jest więc nadzieja, że Damian w końcu wskoczy na odpowiednie tory po tak udanych dla siebie zawodach , po których mógł się cieszyć z wywalczonego Pucharu Europy w kategorii wagowej do – 79 kg .

Dla Wojciecha Wiśniewskiego (kategoria wagowa do – 84 kg) był to drugi turniej tak wysokiej rangi w krótkim odstępie czasu. Tydzień wcześniej zajął drugie miejsce w Pucharze Świata w Austrii , a na swoim podwórku już nie było już na niego mocnych. W dobrym stylu wygrał swoje pojedynki , potwierdzając stabilizacje na najwyższym poziomie.

Karolina Lewalska „zdemolowała” swoje przeciwniczki nie zostawiając złudzeń sędziom kto rządził w trakcie jej walk. Była bardzo zdeterminowana podczas swoich pojedynków, każdą ze swoich rywalek spychała do głębokiej defensywy, te nie miały pomysłu jak się oprzeć atakom naszej zawodniczki .

W imieniu zamkowców dziękujemy wszystkim, którzy ich wspierają i trzymają kciuki podczas ich występów.

{AdmirorGallery}champ49{/AdmirorGallery}

CSW Champion Lubawa (trener Rafał Mazurowski)

Rewelacyjnie spisali się zawodnicy CSW Champion Lubawa, którzy w klasyfikacji drużynowej w formule kick-light zajęli I miejsce wyprzedzając klub Dragon Starachowice natomiast III miejsce zajęła ekipa ze Słowacji Pantera Presov. Zawodnicy lubawskiego teamu w piętnastoosobowym składzie, którzy rywalizowali w trzech formułach walki zdobyli 17 medali w tym 9 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych! Bardzo cieszy wysoka forma zawodników, którzy w ramach przygotowań do Mistrzostw Polski kolejno w formułach pointfighting i light-contact (8-10 maja w Lesznie), a następnie w formule kick-light (15-17 maja w Lidzbarku Welskim) będą rywalizować o powołania do kadry narodowej i tym samym ubiegać się o start w Mistrzostwach Europy!

Szczególnie wyróżniła się dwójka zawodników, którzy zostali dwukrotnie ozłoceni: Konrad Łaniewski w formułach light-contact i kick-light zdobył złote medale, wykazując się wspaniałą dynamiką i świetnym przeglądem walki, podobnie Jakub Leliwa z rewelacyjnym wyczuciem tempa w formułach pointfighting i kick-light. Również zakończył zawody z dwoma złotymi krążkami!

Ponadto godne słowa uznania należą się Hubertowi Kaczorowskiemu, który w wersji pointfighting uległ jednym punktem po dogrywce w finale znakomitemu utytułowanemu zawodnikowi z Łodzi Oskarowi Zawiślakowi. Później poradził sobie z nim w wersji light-contact Konrad Łaniewski pokonując go niejednogłośnie w finale!

Z pewnością spośród czempionów dużą klasą wykazał się Łukasz Wojtowicz, który w wersji kick-light rozkręcał się z walki na walkę. Szedł jak burza nie dając rywalom wiele do powiedzenia, gromiąc ich seryjnymi akcjami i tym samym pokazując, że w swojej kategorii jest najlepszy!

W wersji pointfighting wciąż nie ma mocnych na Paulinę Turulską, która radzi sobie doskonale bez względu na styl walki przeciwniczek. Po raz kolejny wysoką formę zaprezentował Hubert Łaniewski, który wygrał swoją mocno obsadzoną kategorię wagową, wykorzystując świetne przygotowanie fizyczne i niemałe doświadczenie.

Udany powrót po dłuższej przerwie zanotowała Sandra Szczesiak, która wspaniałą techniką zdominowała swoje rywalki. To samo dotyczy Marty Lipka. Swoje walki kończyła przed czasem! Warto także wspomnieć o Marku Bielskim, który wprawdzie przegrałpojedynek o złoto, ale zarówno w potyczce ze Słowakiem, jak i w finale z Ukraińcem zaimponował odwagą i determinacją.

Nie sposób opisywać, każdego z zawodników, którzy uczestniczyli w turnieju w Krynicy., Wszyscy zaimponowali wola walki , stworzyli super atmosferę, pomagali sobie nawzajem.

Jednocześnie w imieniu klubu zapraszamy do Lidzbarka w terminie 15-17 maj do hali MOSIR, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski w formule kick-light. W sobotę od g. 9:00 walki eliminacyjne natomiast w niedzielę walki finałowe już od g. 10:00.

Wyniki osiągnięć ekipy CSW Champion w zawodach WAKO EUROPEAN CUP:

Formuła pointfighting walka przerywana:

I miejsca zajęliJakub Leliwa kat wag do 37 kg kadet młodszy i Paulina Turulska kat wag do 42 kg kadetka starsza

II miejsce zajął – Hubert Kaczorowski kat wag do 63 kg kadet starszy

III miejsca zajęli – Krystian Dolny kat wag do 37 kg i Adrian Bendyk kat wag do 47 kg kadeci młodsi

Poza podium uplasowali się – Małgorzata Zięba kat wag do 37 kg, Łukasz Wojtowicz kat wag do 47 kg kadeci młodsi i Wiktor Grochalski kat wag do 52 kg kadet starszy

Formuła light-contact walka ciągła:

I miejsce zajął – Konrad Łaniewski kat wag do 63 kg kadet starszy

Formuła kick-light walka ciągła z dodatkowym kopnięciem na udo low-kick:

I miejsca zajęliJakub Leliwa kat wag do 37 kg, Łukasz Wojtowicz kat wag do 47 kg kadeci młodsi, Hubert Łaniewski kat wag do 57 kg, Konrad Łaniewski kat wag do 63 kg kadeci starsi, Sandra Szczesiak kat wag do 60 kg i Marta Lipka kat wag +70 kg juniorki

II miejsca zajęli: Krystian Dolny kat wag do 37 kg kadet młodszy i Marek Bielski kat wag +69 kg kadet starszy

III miejsca zajęli: Wiktor Grochalski kat wag do 52 kg, Hubert Kaczorowski kat wag do 63 kg i Damian Gadulski kat wag do 63 kg kadeci starsi

Poza podium uplasowali się – Adrian Bendyk kat wag do 47 kg kadet młodszy i Daniel Pakuszewski kat wag do 69 kg junior

Klasyfikacja drużynowa w formule kick-light:

1.CSW Champion Lubawa Polska

2.Dragon Starachowice Polska

3.Pantera Presov Słowacja

W klasyfikacji drużynowej w formułach pointfighting i light-contact CSW Champion Lubawa uplasował się poza podium.

ZAGŁOSZONE KLUBY DO RYWALIZACJI W ZAWODACH WAKO EUROPEAN CUP:

LUKS „JAS-POL” Krynica-Zdrój, UKS „EVAN” Nowy Sącz, KSW Łuków, Mix-Team Wręczyca Wielka, UKS Gladiator Binczarowa, Beskid Dragon Bielsko Biała, Fenix Krzyżówka, Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe, Diament Pstrągowa, Edymax Bardejov Słowacja, UKS A&W Team Obrowo, Łódzkie Centrum Sportów Walki, Dogukan Youthand Spor Club-Turkey, Sparta Kurov Czechy, KS Zamek Kurzędnik, Tajfun Lwów Ukraina, Ukraina, Czarnogóra, KTS-K GOSRiT Luzino, RCSW Czechy, SK Kickboxing Kielce Soma-Gym, Pantera Presov Słowacja, UKS Relaks Skarżysko-Kamienna, MUKSW FF Sport Opoczno, Łaski Klub Sztuk Walki, Champion Lubawa, UKS Astra Krynica, Fight Academy Stargard, National Oriental Kickboxing Federation Republic of Moldova, Gruzja, Dragon Starachowice, Polonia Rzeszów, Seiken Klub Michalovce, Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji “Wola” Warszawa, Tatran Kosice, Sportowy Kickbox Klub Michalovce, Gwardia Zielona Góra, LKS Puncher Płock, Klub Taekwon-do tradycyjnego Łódź, Halny Nowy Sącz, SKP Policajna szkola Koszyce, SKF Boxing Zielona Góra, KS Orient Częstochowa, Fighthouse 27 Nowy Sącz, LKSW Dan Świdnik, KS Fighting Jaworzno, MUKS Choy Lee Fut, KS C.S.E. Sparta, Ipon Uzhgorod Ukraina, Klub Bokserski Legia Boks, Fighter Nowa Sól, KS Tang Soo Do Pionki, Palestra Warszawa, Black Dragon Byrck Bośnia I Hercegovina, Ring Kraków, Legion Głogów, KS X Fight Piaseczno, Fortis Lucenec…

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

kickboxing Kurzętnik Zamek Expom Kurzętnik

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x