Puchar Polski formuła kick light Kartuzy 2012 – Dawid Wiergowski wrócił ze złotem

W dwudniowym (12 – 13 października) turnieju Pucharu Polski w kickboxingu (formuła kick light) , który odbywał się pod patronatem starosty Janiny Kwiecień w Kartuzach wystąpiło 123 zawodników z 20 klubów z całej Polski. Walki toczyły się na macie tatami 3 x 2 minuty, a finały zostały rozegrane w ringu. Kolejne udane zawody zaliczyli kickboxerzy Zamku Jan-Pol Kurzętnik. Złoty medal w rywalizacji juniorów kategorii 84 kg wywalczył Dawid Wiergowski, a brązowy w wadze 79 kg Piotr Kołakowski. O imprezie opowiada trener sekcji zamek Jan-Pol Kurzętnik Leszek Jobs.

 

– Zawody odbyły się w Kartuzach – trochę nietypowo, bo walki zawodnicy toczyli od godziny szesnastej już w piątek. Do Kartuz pojechaliśmy w sile dwóch juniorów i jeden senior i muszę przyznać, że chłopacy wypadli bardzo przyzwoicie. Tylko senior Damian Chiliński kategoria wagowa do -79 kg nie przedarł się do strefy medalowej. W trakcie walki odnowiła mu się kontuzja żeber, której nabawił się kilka dni wcześniej na treningu.

Pozostała dwójka juniorów powetowała sobie niepowodzenie kolegi z klubu. Piotr Kołakowski kategoria wagowa do -79 kg stanął na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy krążek, a Dawid Wiergowski kategoria wagowa do -84 kg okazał się najlepszym juniorem swojej kategorii wagowej za co otrzymał złoty krążek i okazały puchar.
Powolutku sezon startowy dobiega końca, przed nami już tylko kilka występów. Najbliższy w Dobrzejewicach koło Torunia – I Mistrzostwa Polski kadetów młodszych w formule kick light. 27 października dwójka naszych kadrowiczów Wojtek Wiśniewski i Michał Szulwic wylatuje do Turcji na mistrzostwa Europy w formule light contact. Z tego miejsca w imieniu swoim i zawodników dziękuję wszystkim nam przychylnym osobom i firmom za pomoc w wyjazdach na turnieje.

{AdmirorGallery}wiergo17{/AdmirorGallery}

Fot gazeta kartuska

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x