Puchar Polski Light Contact Krzeszowice 2021 – Kurzętnik i Elbląg mają swoje gwiazdy

Fot. nadesłane
W dniach 8/9 października w Krzeszowicach odbył się Puchar Polski w Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule Light Contact . Z powodzeniem startowali zawodnicy LUKS Zamek Expom Kurzętnik i UKS Silvant Kajak Elbląg. Po dwa zwycięstwa odnieśli Piotr Kołakowski (Zamek) i Adrian Durma (Silvant), którzy wystąpili w dwóch kategoriach. Elblążanin otrzymał nagrodę MVP wśród seniorów. Złoto wywalczyli także juniorzy Zamku: Mieszko Siemiątkowski (nagroda MVP) i Patrycja Klein. Zamek był drugi w klasyfikacji klubowej.

Relacjonuje Leszek Jobs – trener Zamku Expom Kurzętnik

Na zawody zabrałem trójkę kickboxerów LUKS Zamek Expom Kurzętnik którzy zawalczyli wyśmienicie, potwierdzając przynależność do krajowej czołówki . Dla Piotra Kołakowskiego był to ostatni start kontrolny przed Mistrzostwami Świata seniorów we Włoszech, na które wyjeżdżamy już w najbliższy piątek (15 października ) Piotr będzie reprezentował nasz kraj w formule Light Contact kategoria wag- 84 kg, w której jest aktualnym mistrzem Polski .

Na miejscu w Krzeszowicach podczas weryfikacji podjęliśmy decyzję że Piotr weźmie udział w dwóch formułach w swojej 84 kg i dodatkowo – 89 kg Okazało się że był to dobry ruch, bo stoczył kilka fajnych walk z wymagającymi rywalami i zdobył 2 x Puchar Polski , ale najważniejsze że obyło się bez kontuzji .

Samanta Klein- juniorka w Krzeszowicach potwierdziła zwycięstwem swoją bardzo dobrą formę w kat. wag – 50 kg którą utrzymuje przez cały sezon, co bardzo cieszy , tym bardziej że jest to jej pierwszy rok. Od początku tego sezonu w gazie jest również junior Mieszko Siemiątkowski który do swojego bogatego już dorobku kickboxerskiego dołożył kolejne zdobycze w postaci dwóch pucharów , jeden za wywalczenie Pucharu Polski w kat. wag – 63 kg a drugi za zdobycie miana najlepszego juniora. Nagrodę otrzymał z rąk prezesa Polskiego Związku Kickboxingu Piotra Siegoczyńskiego.

Warto też wspomnieć o tym że Mieszko dzięki wywalczeniu MP juniorów w kickboxingu Full Contact w Szczecinku dostał oficjalne powołanie na Mistrzostwa Europy juniorów które zaczynają się 5 listopada w Czarnogórze . Jakby tego było mało znakomita postawa zawodników Zamku Expom pozwoliła nam stanąć na 2 miejscu podium w klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski. Przed nami dwa poważne turnieje Mistrzostwa Świata Seniorów we Włoszech w październiku i w listopadzie Mistrzostwa Europy Juniorów w Czarnogórze podczas których o medale powalczy czwórka zawodników Zamku i jeden kickboxer MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie. O medale na pewno będzie piekielnie ciężko , ale już to, że nasi kickboxerzy będą reprezentować Polskę z orzełkiem na piersi to dla nich i nas trenerów ogromne wyróżnienie .

Na pochwałę zasługują organizatorzy Pucharu Polski Henryk Piwowar i Łukasz Skalny , turniej został perfekcyjnie przygotowany i wzorowo przeprowadzony , a do tego zawodnicy zostali udekorowani pięknymi medalami i okazałymi pucharami , które z dumą można ustawić na półce .

Wyniki

light-contact / Senior [m] / -89kg

1 Piotr Kołakowski (LUKS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK)

light-contact / Senior [m] / -84kg

1 Piotr Kołakowski (LUKS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK)

light-contact / Senior [m] / -79kg

1 Adrian Durma (Uczniowski Klub Sportowy Silvant Kajak Elbląg)

light-contact / Senior [m] / -74kg

1 Adrian Durma (Uczniowski Klub Sportowy Silvant Kajak Elbląg)

light-contact / Senior [m] / -69kg

2 Paweł Kłoczewiak (Uczniowski Klub Sportowy Silvant Kajak Elbląg)

light-contact / Junior [m] / -63kg

1 Mieszko Siemiątkowski (LUKS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK)

light-contact / Junior [k] / -50kg

1 Samanta Klein (LUKS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg kickboxng Kurzętnik sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x