Puchar Polski w Pointfightingu.Świdnik 2021 – Wojownicy z Biskupca z sukcesami

W weekend (16/17 października) w Świdniku odbył się Puchar Polski w Kickboxingu dzieci,kadetów i juniorów w Pointfightingu. Startowała 5-osobowa ekipa Egidy Olszytn – sekcja Biskupiec. Wyprawa zakończyła się pełnym sukcesem. Egida wróciła z pięcioma medalami 1 złotym, 1 srebrnym i 3 brązowymi. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Hanna Nowakowska, która nie tylko wygrała kategorię, ale otrzymała nagrodę przyznaną najlepszej zawodniczce w swojej grupie wiekowej.

Hania zdominowała swoją kategorię +36 kg i wszystkie swoje trzy pojedynki wygrała przez przewagę techniczną ( 12:2, 10:0, 10:0). Srebrna medalistka Barbara Budek po udanym przejściu eliminacji i wygraniu półfinału przewagą techniczną w finale uległa zawodniczce z X Fight Piaseczno Barbarze Styczek. Brązowe medale zdobyli Arkadiusz Żabiński, Wojciech Nowakowski oraz Magdalena Budek. Cała trójka w swoich półfinałach trafiła na zawodników z najwyższej półki, którzy odnoszą sukcesy na arenach międzynarodowych . Pomimo większego doświadczenia przeciwników wojownicy z Biskupca mocno się im postawili i potrafili nawiązać równorzędną walkę