Puchar Świata w Innsbrucku – Kurzętnik i Lubawa mogą być dumne

Puchar Świata w Innsbrucku jest impreza wyjątkową, można nawet ją określić jako kultową.. W tym roku byli tam też reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich i mają się czym pochwalić. Z Pucharami Świata wrócili Wojciech Wiśniewski z Kurzętnika i Paulina Turulska z Lubawy. Wojtek jeszcze dwukrotnie stawał na podium, a oprócz niego niezłomny trener zamkowców: Leszek Jobs i Łukasz Browarek z Lubawy. Oddajmy głos trenerom, którzy jak zwykle mocno przeżywali występy zawodników na macie.

  

Rafał Mazurowski ( Champion Lubawa)

 Była to rywalizacja w najbardziej prestiżowej federacji WAKO „Austrian Classics Worldcup”. Centrum Sportów Walki Champion Lubawa reprezentowało pięciu zawodników. Impreza odbywała się w regulaminach czterech formuł: semi-contact, light-contact, full-contact i K-1 Rules. Począwszy od kadetów młodszych, starszych, po juniorów, seniorów, oraz także oldbojów na turniej zjechały się ekipy z całego świata, co spowodowało, że  w wielu kategoriach wagowych startowało  nawet po czterdziestu zawodników, którzy do turnieju głównego wyłaniani byli poprzez eliminacje

A oto wyniki lubawskich zawodników:

– I miejsce Paulina Turulska w kat wag do 28 kg w wersji semi-contact (kadet młodszy)

– IX miejsce Natalia Nosowicz w kat wag do 37 kg w wersji semi-contact (kadet młodszy)

– XII miejsce Jakub Sosnowski w kat wag do 47 kg w wersji semi-contact (kadet starszy)

– XVI miejsce Filip Czamajło w kat wag do 57 kg w wersji semi-contact (kadet starszy)

– III miejsce Łukasz Browarek w kat wag do 94 kg w wersji light-contact (senior)

OPINIA TRENERA:

Po prostu nie ma słów, które mogłyby określić co tak naprawdę czuje trener w momencie kiedy jego podopieczni wskakują na najwyższe podium!!! Powiem krótko –warto żyć, warto się poświęcać dla takich chwil jakie wspólnie przeżywaliśmy w Austrii!!!

A teraz może parę słów jak do tego doszło. Pierwszą zawodniczką, która ruszyła do boju była Paulinka (10 lat). Na swojej drodze do medalu miała reprezentantki z Niemiec, Belgii, oraz w półfinale i w finale z Austrii tak więc poza rywalkami toczyła również walkę ze „ścianami” gospodarzy! Głównym atutem Paulinki były bardzo szybkie nogi, oraz do końca pełna konsekwencja  W finale w ciągu ostatnich dwudziestu sekund, gdzie jeszcze przegrywała różnicą dwóch punktów, potrafiła tą stratę odrobić i odnieść Mega Zwycięstwo!

Natalia Nosowicz poprzeczkę miała już znacznie wyżej podniesioną! Wyeliminowała ją z turnieju znakomita Węgierka! Natalia pomimo iż nieustannie atakowała i nie odpuszczała, zostawiając serce na tatami, musiała uznać wyższość rywalki!

Podobnie było w rywalizacji u kadetów starszych, gdzie Kuba i Filip stawali niemalże na głowie, by zajść w turnieju jak najdalej. Po kilku wygranych zatrzymali ich naprawdę mocni rywale. Kuba uległ Włochowi, a Filip zawodnikowi z Niemiec!

I wreszcie najbardziej doświadczony z lubawskich zawodników Łukasz Browarek, który na swoim koncie posiada już brązowy krążek z Pucharu Świata z ostatniego roku z Rimini (Włochy). Łukasz z racji tego, iż jego atutem jest  bardzo dobra wydolność i wytrzymałość,  miał zmęczyć rywali i nie dać ani chwili oddechu .Poza półfinałem wszystko super się układało. Zwłaszcza w walce o wejście do najlepszej czwórki świata, gdzie Łukasz posłał dwukrotnie na deski reprezentanta Niemiec!

Natomiast w starciu o finał po bardzo dobrej walce przegrał 1:2 ze Szwajcarem.

Ciężka praca na treningach  opłaciła się. Z tak bardzo trudnego terenu udało nam się przywieźć dwa krążki: złoty i brązowy, za co jestem bardzo wdzięczny moim zawodnikom i tym, którzy wprawdzie na podium nie stanęli, ale pokazali hart ducha i ogromną waleczność! Dziękuję również osobom, które przyczyniają się do wspierania lubawskiego klubu CSW Champion, a przede wszystkim Burmistrzowi Maciejowi Radtke! Bez niego nasz wyjazd na Puchar Świata i tym samym wynik osiągnięty byłby niemożliwy! Jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!

Leszk Jobs (trener KS Zamek Kurzętnik)

Do Austrii zjechało około 1,700 zawodników z różnych krańców świata ,w tym dwójka  zamkowców  Wojtek Wiśniewski  i  Leszek Jobs , która na zawody wybrała się wspólnie z innymi zaprzyjaźnionymi klubami z Polski .Najbardziej męcząca była podróż ,która w jedną stronę trwała ok. 19 godzin ,ale naprawdę było warto , bo wyniki jakie uzyskaliśmy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania .W sobotę wszyscy rywalizowali tylko w formule semi  contact  ,w której to Wojtek sięgnął po Puchar Świata w kat wag +80kg. W drodze do sukcesu pokonał pięciu rywali ,z którymi stoczył naprawdę ciężkie boje, z których wychodził zwycięsko. Jego fantastyczne techniki nożne ,które z precyzją zegarmistrza dochodziły celu , były oklaskiwane przez austriackich kibiców .

Drugiego dnia do rywalizacji  ruszyli fachowcy od light contactu czyli walki ciągłej . Niedziela przyniosła nam aż trzy medale. Srebrny i brązowy były udziałem będącego w znakomitej formie tego wekendu  Wojtka ,który wystartował aż w dwóch kategoriach wagowych. Do 84 kg zdobył brąz  i do 89 kg został srebrnym medalistą .

Leszek Jobs wystartował w wadze do 89 kg ,gdzie po wygraniu trzech walk, w półfinale przyszło mu się zmierzyć z zawodnikiem. Po świetnej walce musiał uznać wyższość swojego rywala z Austrii , któremu w końcowym wyniku pomogły ściany własnej hali .

Pomijając aspekt rywalizacji sportowej ,można było podziwiać urokliwe miejsce jakim jest Inssbruck i zachwycać się Alpami które z każdej strony otaczają to piękne miasto .

Wypad do Austrii można więc uznać za więcej niż udany . Zdobyliśmy kolejne doświadczenia , a przede wszystkim przywieźliśmy Puchar Świata . Sukces Wojtka Wiśniewskiego  dowodzi, że talentów w naszym Klubie Zamek Kurzętnik nie brakuje , a ciężka praca na treningach przynosi efekty .Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkich fanów kickboxingu i podziękować tym,  którzy pomagają nam w wyjazdach na zawody .

 

Leszek Jobs

{vsig}kickboxingM{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x