Puchar Świata w Innsbrucku – Mała Paulinka na wielkim podium

Puchar Świata w Innsbrucku jest impreza wyjątkową, można nawet ją określić jako kultową. Raz w roku zjeżdża się tam cały świat kickoboxerów. Nie tylko by walczyć o zwycięstwa, lecz poczuć tę niepowtarzalną aurę. Byli tam też reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich i mają się czym pochwalić. Paulina Turulska z Lubawy  przyjechała do domu z Pucharem Świata. O swoich wrażeniach napisał do nas trener Centrum Sportów Walki Champion Lubawa Rafał Mazurowski.

 Była to rywalizacja w najbardziej prestiżowej federacji WAKO „Austrian Classics Worldcup”. Centrum Sportów Walki Champion Lubawa reprezentowało pięciu zawodników. Impreza odbywała się w regulaminach czterech formuł: semi-contact, light-contact, full-contact i K-1 Rules. Począwszy od kadetów młodszych, starszych, po juniorów, seniorów, oraz także oldbojów na turniej zjechały się ekipy z całego świata, co spowodowało, że  w wielu kategoriach wagowych startowało  nawet po czterdziestu zawodników, którzy do turnieju głównego wyłaniani byli poprzez eliminacje

A oto wyniki lubawskich zawodników:

– I miejsce Paulina Turulska w kat wag do 28 kg w wersji semi-contact (kadet młodszy)

– IX miejsce Natalia Nosowicz w kat wag do 37 kg w wersji semi-contact (kadet młodszy)

– XII miejsce Jakub Sosnowski w kat wag do 47 kg w wersji semi-contact (kadet starszy)

– XVI miejsce Filip Czamajło w kat wag do 57 kg w wersji semi-contact (kadet starszy)

– III miejsce Łukasz Browarek w kat wag do 94 kg w wersji light-contact (senior)

OPINIA TRENERA:

Po prostu nie ma słów, które mogłyby określić co tak naprawdę czuje trener w momencie kiedy jego podopieczni wskakują na najwyższe podium!!! Powiem krótko –warto żyć, warto się poświęcać dla takich chwil jakie wspólnie przeżywaliśmy w Austrii!!!

A teraz może parę słów jak do tego doszło. Pierwszą zawodniczką, która ruszyła do boju była Paulinka (10 lat). Na swojej drodze do medalu miała reprezentantki z Niemiec, Belgii, oraz w półfinale i w finale z Austrii tak więc poza rywalkami toczyła również walkę ze „ścianami” gospodarzy! Głównym atutem Paulinki były bardzo szybkie nogi, oraz do końca pełna konsekwencja  W finale w ciągu ostatnich dwudziestu sekund, gdzie jeszcze przegrywała różnicą dwóch punktów, potrafiła tą stratę odrobić i odnieść Mega Zwycięstwo!

Natalia Nosowicz poprzeczkę miała już znacznie wyżej podniesioną! Wyeliminowała ją z turnieju znakomita Węgierka! Natalia pomimo iż nieustannie atakowała i nie odpuszczała, zostawiając serce na tatami, musiała uznać wyższość rywalki!

Podobnie było w rywalizacji u kadetów starszych, gdzie Kuba i Filip stawali niemalże na głowie, by zajść w turnieju jak najdalej. Po kilku wygranych zatrzymali ich naprawdę mocni rywale. Kuba uległ Włochowi, a Filip zawodnikowi z Niemiec!

I wreszcie najbardziej doświadczony z lubawskich zawodników Łukasz Browarek, który na swoim koncie posiada już brązowy krążek z Pucharu Świata z ostatniego roku z Rimini (Włochy). Łukasz z racji tego, iż jego atutem jest  bardzo dobra wydolność i wytrzymałość,  miał zmęczyć rywali i nie dać ani chwili oddechu .Poza półfinałem wszystko super się układało. Zwłaszcza w walce o wejście do najlepszej czwórki świata, gdzie Łukasz posłał dwukrotnie na deski reprezentanta Niemiec!

Natomiast w starciu o finał po bardzo dobrej walce przegrał 1:2 ze Szwajcarem.

Ciężka praca na treningach  opłaciła się. Z tak bardzo trudnego terenu udało nam się przywieźć dwa krążki: złoty i brązowy, za co jestem bardzo wdzięczny moim zawodnikom i tym, którzy wprawdzie na podium nie stanęli, ale pokazali hart ducha i ogromną waleczność! Dziękuję również osobom, które przyczyniają się do wspierania lubawskiego klubu CSW Champion, a przede wszystkim Burmistrzowi Maciejowi Radtke! Bez niego nasz wyjazd na Puchar Świata i tym samym wynik osiągnięty byłby niemożliwy! Jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x