Puchar Świata WAKO Rimini 2012 – Medale ze wszystkich stron

Zawodnicy z woj. warmińsko-mazurskiego uczestniczyli w Pucharze Świata Kickboxingu organizacji WAKO w Rimini we Włoszech. Sporym sukcesem wykazała się młodsza kadetka z Lubawy  Paulina Turulska w formule semi-contact kat wag do 28 kg, która zdobyła Puchar Świata drugi raz z rzędu, pierwszy w Austrii rok temu i teraz w Rimini. Paulina w drodze do finału pokonała między innymi zawodniczki z RPA, Meksyku, Indii, a w finale po zaciętej walce zwyciężyła faworyzowaną Włoszkę! Dwa brązowe medale zdobył zawodnik KS Zamek Kurzętnik Piotr Wiśniewski (84 kg). Na podium stawali też kickbokerzy z Elbląga i Pasłęka.

 

Natomiast poza podium uplasowali się inni zawodnicy CSW Champion: Oliwia Lóźniewska, która nie sprostała utytułowanej zawodniczce z Austrii, Sandra Szczesiak uległa doskonałej zawodniczce z Włoch podobnie jak i Jakub Sosnowski, który również po zaciętej walce przegrał z świetnie dysponowanym Włochem.

Głównym patronem klubu CSW Champion Lubawa, który wsparł finansowo wyjazd na Puchar Świata do Włoch była firma „Szynaka Meble”, której bardzo dziękujemy, a także dziękujemy za bezustanne wspieranie klubu firmie „Szkłomal” p. Piotr Truszczyński, p. Joannie Dąbrowskiej, oraz p. Grzegorzowi Koszyńskiemu.

{AdmirorGallery}rimini5{/AdmirorGallery}

Trener Rafał Mazurowski

Wojtek Wiśniewski – dwa razy brąz

Doskonały wynik osiągnął Wojtek Wiśniewski zawodnik Zamku Kurzętnik –   występujący w formułach: w formułach light contact i kick light w kategorii wagowej do – 84kg. Po ciężkich bojach wywalczył dla Polski 2 brązowe krążki ,  jest to jego kolejny duży  sukces  podczas  przygody z kickboxingiem na najwyższym światowym poziomie , dobry wynik w Rimini  przybliża naszego zawodnika  do wyjazdu na listopadowe  mistrzostwa europy które odbędą się w  Turcji.

{AdmirorGallery}wotek6{/AdmirorGallery}

Elbląg i Pasłęk też z medalami

Kolejne medale dla naszego regionu zdobyli tez reprezentanci innych sekcji województwa warmińsko-mazurskiego. Najlepiej spisała się Żaneta Cieśla. Zawodniczka z Polonii Pasłęk, która wywalczyła w formule full-contact drugie miejsce w kat. -52 kg.  Brązowe medale zdobyli także reprezentanci Elbląskiego Klubu Karate Adrian Durma (69 kg) oraz Artur Zieliński (94 kg). Obaj stanęli na podium po walkach w formule kick-light

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x