Silver Gloves Pro – Am Muay Thai – Niebawem emocje w Lubawie!

W dniach 15-16 października br. w Krakowie odbył się Turniej Silver Gloves w muay-thai w regulaminie PRO-AM.  PRO oznacza walki w pełni profesjonalne na zasadach walk zawodowych, gdzie walki toczy się bez kasków w systemie pucharowym, natomiast AM to reguły walk amatorskich, podczas których pojedynki toczone są w kaskach systemem ligi! O występie swoich zawodników napisał do nas trener Rafał Mazurowski.

 

– Dla reprezentantów z Championa zawody w muay-thai były debiutem oraz sprawdzianem przed zbliżającą się galą, która ma się odbyć 12 listopada w Lubawie. W systemie pucharowym na zasadach walk zawodowych wystartowali Rafał Rykaczewski i Łukasz Browarek, natomiast w lidze wziął udział Mateusz Woźniczak. Jako pierwszy z Championów w regulaminie walk profesjonalnych stoczył walkę Rafał Rykaczewski w kat wag do 91 kg z zawodnikiem z Ustki. Mimo iż przeciwnik  był znacznie wyższy i o 4 kg cięższy, Rafał radził sobie rewelacyjnie. W wymiarze trzech rund tempo było bardzo szybkie i starcie przypominało raczej wojnę niż walkę! Po ostatnim gongu rywal Rafała był bardzo porozbijany, mimo to jemu właśnie sędziowie przyznali nie jednogłośne  zwycięstwo.

Kolejnym zawodnikiem CSW Champion, który wyszedł do ringu był Mateusz Woźniczak w kat. wag. do 75 kg, a jego rywalem był zawodnik z Myślenic. W tym starciu już niebyło wątpliwości, kto jest lepszy! We wszystkich trzech starciach Mateusz kontrolował walkę, przeważał, a werdykt jednogłośny dla Mateusza Woźniczaka nie budził najmniejszych zastrzeżeń.

Ostatnim zawodnikiem CSW Champion był Łukasz Browarek, który doszedł do finału a w nim już czekał pogromca Rafała!

Finał toczył się na dystansie czterech rund i z przebiegu wszystkich sędziowie orzekli nie jednogłośne zwycięstwo Łukasza! Dla lubawianina nie był to jeszcze  ostatni sprawdzian przed lubawską galą, w której będzie walczył o tytuł Zawodowego Mistrza Polski w wersji low-kick.  Już  w piątek (28 października) w Czechach (Opava) stoczy kolejny zawodowy pojedynek w wymiarze trzech rund w muay-thai, a jego rywalem będzie czeski zawodnik z miejscowego klubu boksu tajskiego!

Poza trójką zawodników CSW Champion udział w lubawskiej gali weźmie jeszcze jeden reprezentant teamu Dawid Tarasiewicz. Więcej informacji dotyczącej II Wielkiej Gali Sportów Walki w Lubawie już niebawem!

{gallery}mazu17{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x