Włochy – Polska w kick boxingu – Wygrana walka Sebastiana Prokopa

We włoskiej miejscowości Latina odbyła się wielka Gala Sztuk Walki, w której uczestniczył zawodnik klubu Zamek Kurzętnik Sebastian Prokop. W tym roku błysnął formą w kilku turniejach (zdobył tytuł mistrza kraju w formule light contact), co zaowocowało powołaniem go do reprezentacji, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy. We Włoszech Sebastian walczył dla drużyny narodowej, która zmierzyła się w meczu z Italią i była to jedna z większych atrakcji Gali.

Mecz wygrali wprawdzie gospodarze 2:1, ale jedyny punkt dla biało-czerwonych zdobył właśnie Sebastian Prokop w kategorii do 74 kg. Pokonał wyraźnie 3:0 aktualnego mistrza Włoch. Niestety nie powiodło się dwojgu innym naszym reprezentantom. Katarzyna Jasińska (Zielona Góra) – 55 kg przegrała dość wyraźnie, natomiast Wojciech Niedzielski (Gdańsk) – 69 kg został uznany za pokonanego (1:2), ale był to ukłon sędziów w stronę gospodarzy. Mecz rozgrywano w formule light contact.

Był to błyskawiczny wypad do Włoch, natomiast w sierpniu Sebastiana Prokopa czeka udział w zgrupowaniu kadry przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy w Grecji. Zawodnik z Kurzętnika jest w zasadzie pewnym kandydatem , ale klasę trzeba cały czas potwierdzać.
Pracowity sierpień czeka też Katarzynę Bedrę, która po doskonałym występie w Mistrzostwach Polski została powołana na obóz kadry przed mistrzostwami świata juniorów w Belgradzie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x