WORLD CUP KICKBOXING Szeged 2014 – Kurzętnik zaszalał na Węgrzech, Adrian Durma też

Ogromnym sukcesem zakończył się wyjazd czwórki kickboxerów Zamku Expom Kurzętnik na Puchar Świata WORLDCUP KICKBOXING który odbył się 15-18-05-2014 w węgierskim Szeged . Wojciech Wiśniewski zdobył dwa złote medale, Karolina Lewalska złoty i brązowy, Leszek Jobs dwa srebrne, a Piotr Kołakowski brąz. Dwa srebrne krążki zdobył Adrian Durma z Elbląga.  Rywalizacja odbywała się w dwóch formułach: light contact i kick light.

O występie ekipy z Kurzętnika opowiada trener Leszek Jobs:

Puchar w Świata w Szeged jest jedną z trzech edycji europejskich, na które zjeżdżają się najsilniejsze ekipy z całego świata, krzyżując z sobą rękawice w ringu i na macie we wszystkich formułach walki. Właśnie dlatego choć raz w roku dokładamy wszelkich starań, aby uczestniczyć w międzynarodowej rywalizacji, zdobywając kolejne cenne doświadczenia z zawodnikami innych narodowości. To zawsze owocuje w przyszłości jeszcze lepszymi wynikami w imprezach krajowych i zagranicznych .

Jestem naprawdę dumny z zaangażowania w walkę na macie i wyników jakie uzyskali moi zawodnicy podczas turnieju na węgierskiej ziemi , co daje mnie i moim podopiecznym jeszcze większego „ kopa „ do ciężkiej pracy na treningach .

Najbardziej szkoda mi Piotra Kołakowskiego który jechał z nastawieniem na walki w gronie juniorów , na miejscu okazało się że musi jednak wystartować jako senior za sprawą zmiany przepisów WAKO . Nie było wyjścia trzeba było podjąć rywalizację z bardziej doświadczonymi i starszymi rywalami , w której nasz zawodnik dał radę i wywalczył dla siebie i klubu brązowy krążek w formule light contact kat wag – 79 kg, co jest sporym osiągnięciem zważywszy na rangę zawodów i kategorię wiekową.

W gronie juniorek świetnie spisała się Karolina Lewalska kat wag – 65 kg , która w formule light contact wywalczyła brązowy medal tylko dlatego, że w półfinale nie do końca była skoncentrowana. Za to w formule KICK light , gdzie czuje się znacznie lepiej, wygrała swoją kategorię wagową zdobywając Puchar Świata i powołanie od trenera kadry Polski na zgrupowania reprezentacji przed wrześniowymi mistrzostwami Świata w Riminii we Włoszech . Dodam jeszcze że 21 czerwca Karolina stoczy pojedynek na Gali Kickboxingu w Gdańsku .

Wojciech Wiśniewski kat wag – 84 kg , okazał się bez konkurencyjny w obydwu formułach light contact i kick light zdobywając dublet, czym powtórzył swój wielki wyczyn z ubiegłego roku gdzie też nikt nie potrafił sprostać naszemu mistrzowi . W ten sposób Wojtek jest już zdobywcą i posiadaczem w swojej bogatej kolekcji 5 pucharów Świata 4 z Szeged i 1 z Austrii z 2011 roku .

Leszek Jobs kat wag – 94 kg , wywalczenie dwóch drugich miejsc podczas tak trudnego turnieju według mnie jest dobrym wynikiem . Oswajam się myślą o końcu przygody z kickboxingiem jako czynny zawodnik. Natomiast nadal mam ogromną motywację do pracy z młodzieżą.

{AdmirorGallery}durma20{/AdmirorGallery}

Elbląg też z medalami

Doskonale w Szeged spisał się elblążanim Adrian Durma. Wystartował w obu formułach i w obu dotarł do finałów. W decydujących rozgrywkach nieznacznie przegrał, ale dwa srebrne medale to tez duży sukces i perwpektywa startu w Mistrzostwach Europy.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

kickboxing Kurzętnik Zamek Kurzętnik

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x