Zamek Kurzętnik też walczył w Mazovii Open – Przeciwności losu zahartowały ekipę

Bardzo pracowita dla kickboxerów Zamku Kurzętnik jest końcówka roku , po turnieju w Ostródzie zamkowcy udali się na międzynarodowy turniej sportów walki  Mazovia  Open , który już po raz szósty odbyła się w pod warszawskim Tarczynie , na zawody zjechało się blisko pięciuset sportowców z Polski i kilka ekip zagranicznych , zmagania odbywały się na 7 matach i jednym ringu a wszystko odbyło się jednego dnia ,  ponad 12 godzin spędzonych w hali sportowej oraz mnóstwo stoczonych  walk przez naszych  zawodników, które zaowocowały kilkoma bardzo dobrymi wynikami , choć początek był pechowy. O występach swoich zawodników opowiada trener Leszek Jobs.

 

Dzień przed zawodami rozchorował się jeden z pewniaków do medalu Artur Pesta z tego powodu został w domu , następnie po przyjeździe do Tarczyna wirus grypy zaatakował Piotrka Kołakowskiego , który nie był w stanie toczyć swoich pojedynków. W jego przypadku ‘cudowne ‘ ozdrowienie nastąpiło około  godz. 21 , gdy już byliśmy spakowani i gotowi do drogi powrotnej stwierdził, że poczuł się dużo lepiej , więc po namowach całej naszej ekipy stwierdził, że jednak może spróbuje , więc szybka decyzja – Piotr wskoczył w sprzęt i praktycznie bez rozgrzewki na matę gdzie pokonał dwóch rywali w dobrym stylu , uległ dopiero nieznacznie w finale przeciwnikowi ze Szczecina i choróbsku, które dało znać o sobie przed samym  finałem ,ale i tak zasłużył  na wielkie słowa uznania no i do domu wrócił ze srebrem .

Pozostała część ekipy także  stanęła na wysokości zadania i jestem zadowolony z ich postawy jaką zaprezentowali na macie choć nie wszyscy zdołali wrócić  z medalami. Dwa złote medale były udziałem  juniorki Karoliny Lewalskiej w UFR , która praktycznie zmiatała swoje przeciwniczki z maty , juniora  Błażeja Urbańskiego w kick light.  Stwierdzam  nieskromnie wziął to po co pojechał ,srebrne krążki wywalczyli juniorzy kick  light  Dawid Wiergowski , który z każdych zawodów w tym roku wraca z medalem i wcześniej wspomniany Piotr Kołakowski w UFR .

Do strefy medalowej nie przebił się tylko senior Damian Chiliński .Całkowity bilans zamkowców  to 2 złote , 2 srebrne  i 1 brązowy krążek , za tydzień 15 grudnia jeszcze ostatni turniej w Suszu i zasłużona przerwa świąteczno -noworoczna na regenerację sił .Jak zwykle z tego miejsca w imieniu swoim i zawodników dziękujemy sponsorom , rodzicom i wszystkim którzy w ciągu całego roku wspierali nas w wyjazdach na zawody , jeszcze raz wielkie dzięki bez was nie mielibyśmy możliwości spełniać swych celów i marzeń sportowych .

{AdmirorGallery}jobs10{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x