Zamkowcy z Kurzętnika też byli w Muszynie – Złota Karolina

Dużym sukcesem sportowym zakończyła się wyprawa młodych adeptów kickboxingu z Zamku Kurzętnik do Muszyny gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów młodszych i starszych w formułach light  contact , kick  light  oraz  pointfighting .Informowaliśmy o dokonaniach Championu Lubawa. Skromniejsza liczebnie ekipa z Kurzętnika też ma się czym pochwalić. Oddajmy glos trenerowi Leszkowi Jobsowi.

 

– Na imprezę zawitało 485 młodych fighterów z 48 klubów z całej Polski , walki toczone były na 3 matach przez dwa dni w sobotę od godziny 9 do 21 , w niedzielę troszkę krócej bo tylko od godziny 9 do 19 . Mistrzostwa rozgrywanow pięknej hali sportowej. Gdzie swoje mecze rozgrywają siatkarki FAKRO Muszynianki Muszyna .Dodatkowego prestiżu dodawał fakt że trenerka reprezentacji Polski kadetów przyglądała się przyszłym kandydatom do powołania na cykl zgrupowań przed Mistrzostwami Europy , z których to wyłoni się ścisła kadra narodowa.

Mistrzostwa odbędą się tego roku na jesieni w Polsce w Krynicy Zdrój , dlatego też każdy z zawodników chciał pokazać się z jak najlepszej strony , walki były bardzo zacięte i emocjonujące od pierwszej do ostatniej rundy , gdyż każdy chciałby założyć koszulkę z orłem na piersi i reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Europy, a będzie to wielka impreza pod patronatem WAKO największej organizacji kickboxingu na Świecie. Poza tym przyjedzie kilka tysięcy kickboxerów z całej Europy.

Do Muszyny zabrałem tylko 4 zawodników 3 kadetów młodszych i 1 kadetkę starszą , jestem bardzo zadowolony z ich postawy dali z siebie wszystko podczas walk , a  po zakończonych pojedynkach były łzy szczęścia i złości .Więcej oczywiście było zwycięstw, ale zdarzały się porażki wynikające już z braku sił czy sposobu na pokonanie rywala, także,  co dla mnie jest najgorsze jak dla każdego sportowca, po krzywdzącym werdykcie sędziowskim. A zdarzały się i takie podczas tych mistrzostw i naprawdę ciężko wytłumaczyć to dzieciakom jak to jest, że po wygranej walce werdykt jest zupełnie inny .

Wyniki uzyskane przez zamkowców. Bez medalu do domu wrócił tylko Paweł Szreder , ale wynikało to nie z braku umiejętności i doświadczenia tylko ze sporej różnicy wzrostu i mniejszej wagi Pawła od rywali. Gdy zgłaszałem chłopców do turnieju około 4 tygodni wcześniej , wszyscy byli prawie w górnym limicie kategorii wagowej , a podczas ważenia już na miejscu wszyscy byli o prawie  4 kg lżejsi od swoich rywali. Największa różnica uwidoczniła się u Pawła był niższy  o głowę od swoich przeciwników , pozostali już tak bardzo nie odstawali warunkami fizycznymi i poradzili sobie z przeciwnikami zdecydowanie lepiej ,

Krystian Rzepka kat wag – 52 kg , light contact( kopnięcia od pasa w górę ) – 3 miejsce , kick light ( dozwolone kopnięcia w udo ) -2 miejsce , przy zachowaniu większego spokoju podczas swoich walk dorobek Krystiana mógłby być znacznie lepszy ale i tak jestem zadowolony z jego postawy .

Kamil Wiśniewski kat wag – 42 kg ,light contact – 2 miejsce  , pointfighting – 2 miejsce , dla mnie postawa Kamila była największym zaskoczeniem na bardzo duży plus po pierwsze stoczył najwięcej z wszystkich walk w każdej formule po 4 boje , a w walkach finałowych tylko nie znacznie ulegał swoim przeciwnikom .

Karolina Lewalska  kat wag + 65 kg , light contact3 miejsce , w walce o finał ewidentnie została skrzywdzona przez sędziów przegrywając niejednogłośną decyzją sędziów 2 do 1 na korzyść przeciwniczki gospodarzy  mistrzostw , na otarcie łez pozostał jej brązowy krążek, tą porażkę powetowała sobie pokonując w finale w formule kick light tę samą zawodniczkę już nie pozostawiając żadnych złudzeń sędziom kto był lepszy. Dla mnie zdobycie mistrzostwa Polski  to jak przypieczętowanie  bardzo dobrego występu moich zawodników na mistrzostwach Polski w Muszynie , za co bardzo im dziękuję .

{AdmirorGallery}abmusz12{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x