6 grudnia Msza Święta w intencji Jerzego Kowalskiego – To już rok bez trenera

Rok mija od śmierci Jerzego Kowalskiego – długoletniego trenera sekcji kolarskiej Warmii Biskupiec, twórcy potęgi tego małego klubu, który mógł pochwalić nadzwyczajnymi osiągnięciami. Mimo choroby cały czas był przy swoich zawodnikach, doprowadził ich do najwyższej klasy i dbał o ich rozwój sportowy. 6 grudnia o godz. 18 w Kościele Błogosławionej Karoliny w Biskupcu odprawiona zostanie Msza święta w intencji Pana Jerzego.

 

Dowodem Jego bezgranicznego poświęcenia w pracy szkoleniowej był tytuł najpopularniejszego trenera regionu oficjalnie ogłoszony podczas Gali Sportu Młodzieżowego. Choroba zaatakowała go wiele lat temu. Walczył z nią z determinacją, bo cały czas myślał o swoich podopiecznych. Wspólnie stworzyli drużynę, umówili się, że będą jeździć coraz lepiej aż dołącza do czołówki krajowej i cel osiągnęli, głównie za sprawą Pana Jurka, który mimo złego samopoczucia nie chciał stracić ani jednego dnia. Był entuzjastą sportu. Rozmawiałem z Nim wiele razy po wyścigach, gdzie tak ciepło wyrażał się o swoich kolarzach. Zależało Mu by sport pomógł im w życiu, a jednocześnie zawsze podkreślał, że są z Biskupca. Inni się dziwili jak w tak skromnych warunkach można co roku zdobywać tyle medali? Można. Bo w sporcie ważniejsza od pieniędzy jest pasja, a kolarstwu  Pan Jerzy oddał się bez reszty. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Być może. Mijający rok pokazał, że ciężko żyje się kolarzom bez Pana Jurka.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x