Adam Sznitko dał sobie spokój – Kolarska fala?

Adam Sznitko rodem z Biskupca, w ostatnich sezonach był czołową postacią olsztyńskiego kolarstwa.  Jeździł w polskich zawodowych grupach, a dużą nobilitacja zawodnika, było zawarcie z nim kontraktu przez jedną z najsilniejszych krajowych „stajni” – CCC Polsat. I gdy wydawało się, że kariera utalentowanego zawodnika będzie się dalej rozwijać, nagle zgasła. Nie miałem okazji rozmawiać z Panem Adamem. Podobno wyjechał do Anglii i z kolarstwem dał sobie spokój.

Dlaczego? Otóż w zawodowym peletonie  trzeba być twardzielem nie tylko na trasie. Z tym Adam dawał sobie radę i to dobrze, spisując się doskonale właśnie w wyścigach wymagających szczególnej odporności i…wytrwałości. Gorzej było ze znalezieniem się w nowym towarzystwie. To, że ta dyscyplina wymaga zespołowej pracy nikogo nie trzeba przekonywać. Są w grupie sprinterzy, liderzy wyścigów wieloetapowych, są też „robotnicy”, którzy znajdując się na drugim planie pracują na zwycięstwa innych. I można się z tym pogodzić do momentu, kiedy każdy w grupie jest szanowany za wykonanie swojego zadania.

Gorzej, gdy  sportowca zaczyna się eliminować, niszczyć psychicznie, bo ma inne zainteresowania i w ogóle  trochę większe horyzonty niż tylko pedałowanie.

Adam Sznitko skończył studia i tym się różni od większości zawodników dużego peletonu.  Chyba było to  „solą w oku” innych kolarzy CCC Polsat, którzy stosując metody pospolitej fali (przynieś, podaj, pozamiataj) wyeliminowali go nie tylko ze swojego grona, ale też z kolarstwa. Mamy nadzieje, że tylko na jakiś czas.

Adam, jak wieść gminna niesie, skorzystał z pomocy swoich ziomków, też związanych z kolarstwem i pojechał do Anglii pracować. Mamy nadzieje, że krótki rozbrat ze sportem skłoni go do powrotu. Choć uszanujemy każdą jego decyzję.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x