Baltic Tour Kaliningrad 2011 – Olsztyńska Grupa w natarciu

Olsztyńska Grupa Kolarska przebywała w Kaliningradzie, gdzie uczestniczyła w bardzo interesującym dwuetapowym wyścigu Baltic Tour, w którym startowali również gospodarze, Łotysze, także Rosjanie z innych miast. Imprezę reaktywowano po ponad 20 latach, odbywała się jednak w zupełnie nowych realiach i innej scenerii. Olsztynianie zdominowali wyścig i można śmiało stwierdzić, że zgarnęli całą pulę.

A nagrody finansowe były kuszące, sponsorem imprezy był Bank Europejski, który uhonorował czołową dziesiątkę na każdym etapie i oczywiście w klasyfikacji generalnej.

Organizatorzy przygotowali ciekawą, selektywna trasę. Pierwszy etap prowadził drogami o różnej nawierzchni, były też odcinki bruku, kostki, dość trudne podjazdy – wszystko po to, by zachęcić uczestników do akcji ofensywnych. I rzeczywiście grupa porwała się, cały czas coś się działo.

Drugi etap stanowiło kryterium uliczne w Kaliningradzie, tu akurat nawierzchnia była znakomita, sprzyjała dobrze taktycznie ułożonym teamom.

Olsztynianie wyraźnie wygrali w rywalami, dość powiedzieć, że w klasyfikacji generalnej zajęli sześć czołowych lokat. Podobnie było na etapach. Pierwszy zakończył się zwycięstwem, występującego w OGK  Wladimira Belkina, drugi wygrał Grzegorz Czetyrko, który jednocześnie triumfował w klasyfikacji generalnej.

 

Wyniki

 

I etap dystans 125 km

1 Wladimir Belkin

2 Dawid Klimczyk

3 Grzegorz Czetyrko

4 Bartosz Grochowski

5 Jacek Trojga

6 Jakub Jankowski

8 Andrzej Głowacki

 

II etap dystans 64 km

1 Grzegorz Czetyrko 24 pkt.

2 Bartosz Grochowski 10 pkt.

3 Jacek Trojga 8 pkt.

4 Wladimir Belkin 5 pkt.

5 Jakub Jankowski 2 pkt.

 

Klasyfikacja końcowa wyścigu

1 Grzegorz Czetyrko

2 Wladimir Belkin

3 Bartosz Grochowski

4 Jacek Trojga

5 Jakub Jankowski

6 Dawid Klimczyk

W wyścigu była prowadzona oddzielna klasyfikacja Masterów, gdzie Rosjanie prezentują wysoką klasę, ale nie dali rady znajdującemu się w znakomitej formie Arturowi Korcowi.

 – Byliśmy pod wrażeniem organizacji wyścigu i gościnności Rosjan – powiedział po powrocie dyrektor sportowy naszej grupy Zdzisław Trojga. Mieliśmy trochę czasy by zwiedzić miasto i ja osobiście byłem pod wrażeniem dużych zmian. Piękne sklepy, piękne miejsca, słowem odrabia tu stracony czas. Obsada imprezy nie była najmocniejsza, kłopoty wizowe trochę odstraszają zagraniczne grupy, ale jesteśmy z tego wyjazdu bardzo zadowoleni. W niedzielę kilku zawodników wystartuje w kryterium pod Jasna Górą w Częstochowie, a w następnym tygodniu czeka nas udział w bardzo prestiżowym i mocno obsadzonym wyścigu; Bałtyk – Karkonosze.

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x