Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2021 – W Brodnicy Wyżlic, kto wygra w Olsztynie?

Pasjonatom MTB Cezary Zamana proponuje alternatywną wersję wakacyjnego wypoczynku. Nie w leżaku, a na siodełku. Zamiast opalania – spalanie kalorii. Leśne szlaki zamienia na dynamiczne single tracki. Kogo kusi taka wizja wypoczynku, niech wybiera się na Olsztyn Cisowianka Mazovia MTB Marathon (8 sierpnia). W minioną niedzielę (1 sierpnia) w Brodnicy wyścig 1/2 Pro wygrał Michał Wyżlic (Lubawa).

Trzeba przyznać, że to trochę przewrotne. W mieście jednoznacznie kojarzącym się z wakacyjną beztroską, przyjemnym chłodem wody niezliczonych jezior czy klimatem sprzyjającym slow life, Cezary Zamana urządza zawody kolarstwa górskiego, które z błogim nicnierobieniem nic wspólnego nie mają. Bo już od początku trzeba będzie z maksymalną siłą naciskać na pedały, aby jak najszybciej przecisnąć się na czoło peletonu i z rozpędem wpaść na kręte single tracki. A później nie będzie ani łatwiej, ani wolniej, ani luźniej. Za to na pewno będzie przyjemniej.

Bo jednego można być pewnym. Z każdym kolejnym kilometrem przejechanej trasy, u zawodniczek i zawodników rosnąć będzie poziom endorfin, błyskawicznie prowadzący do sportowej euforii. Znakomicie dopracowane trasy – na każdym z czterech dystansów – dostarczą ogromu radości i satysfakcji. Cezary Zamana udowadnia, że jest jak najlepsze biuro turystyczne, które obiecuje wakacje all inclusive w pięciogwiazdkowym kurorcie, po czym dotrzymuje słowa. Tak właśnie będzie w Olsztynie. Przyszykowane trasy, wijące się po prastarych warmińsko-mazurskich lasach i oplatające stalowoniebieskie jeziora zadowolą każdego.

Do tego, poniesiony na trasie wysiłek będzie można zrekompensować sobie relaksem po maratonie. Baza zawodów znajduje się tuż obok Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego w Olsztynie. To sportowy kompleks z bogatą ofertą sprzętu pływającego do wypożyczenia. Nudzić się nie będą więc rodziny czy znajomi, którzy wybrali się Olsztyna kibicować swoim bliskim

Współorganizatorem zawodów w Olsztynie jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Honorowy patronat nad maratonem objął prezydent Olsztyna dr Piotr Grzymowicz. Zapisy na zawody Olsztyn Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Zapisać się można online (https://sts live.pl/zamanagroup/Event/Details/199), a także w dniu maratonu (czyli w niedzielę 8 sierpnia) w biurze zawodów.

Początek rowerowych zmagań rozpocznie się o godz. 10.20, gdy do rywalizacji przystąpią dzieci do lat 13 (dystans Hobby – 5,5 km). „Chwilę później”, tj. o godz. 11.30 wystartują zawodniczki i zawodnicy, którzy będę mieli do pokonania odpowiednio 19 km (dystans Fit), 38 km (dystans ½ Pro) oraz 57 km (dystans Pro). Imprezę o godz. 12 zakończy wielce emocjonujący wyścig (MiniMini), w którym na rowerkach biegowych i tradycyjnych swoich sił spróbują najmłodsi miłośnicy jednośladów.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Kolarstwo Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x