Dookoła Mazowsza – A. Wadecki tuż za podium, góralskie popisy W. Skarżyńskiego

Bardzo blisko podium był na mecie II etapu wyścigu Dookoła Mazowsza Adam Wadecki. Elblążanin występujący na co dzień w Mostostalu Puławy, a w tej imprezie gościnnie w zespole Warmii i Mazur, zajął czwarte miejsce. Znów na finiszu błysnęli Niemcy, którzy do perfekcji opanowali sztukę rozprowadzania i odnieśli podwójne zwycięstwo. Wygrał Sebastian Forke przed Hennigiem Bommelem. Na trasie było ciekawie, bardzo aktywnie jechał Wojciech Skarżyński (Warmia i Mazury), który wygrał dwie premie górskie.

Drugi etap ze Zwolenia do Szydłowca był interesujący. Dość wcześnie zaatakowała 20-osobowa grupa z dwoma zawodnikami Warmii i Mazur: Adamem Wadeckim i Wojciechem Skarżyńskim. Z tego minipeletonu wyskoczyła „siódemka”, w której znalazł się Wojtek. Był bardzo aktywny, nastawił się na punktowanie na premiach górskich. Dwie z nich wygrał, raz zajął trzecie miejsce i jest w ścisłej czołówce tej klasyfikacji..

Wydawało się, że ucieczka zakończy się powodzeniem. Niestety w końcówce etapu peleton zdecydowanie przyśpieszył i dogonił śmiałków na pięć kilometrów przed metą. Znów mieliśmy więc finisz z grupy, który po mistrzowsku rozegrali Niemcy. Każdy wie o ich atutach, a jednak nie udaje się ich powstrzymać. Do walki o zwycięstwo włączył się Adam Wadecki. Zajął czwarte miejsce, to też świadczy o jego doświadczeniu i instynkcie ustawiania się na finiszu.

W efekcie drugie zwycięstwo odniósł Sebastian Forke (Team Nutrixxion Sparkasse) i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Niemiec ponownie wyprzedził swojego rodaka Henninga Bommela (LKT-Team Brandenburg). Na najniższym stopniu podium stanął były mistrz Polski Krzysztof Jeżowski z grupy CCC Polkowice.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Sebastian Forke, który o osiem sekund wyprzedza Henninga Bommela. Trzecie miejsce zajmuje Tomasz Lisowicz, który traci do lidera dziewięć sekund. Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice jest liderem klasyfikacji aktywnych. Różnice są minimalne, dotyczy to również kolarzy Warmii i Mazur.

Na tym etapie straciliśmy jednego zawodnika. Jacek Trojga miał defekt i wycofał się z wyścigu. Chyba zbyt lekkomyślnie, bowiem akurat na tym odcinku peleton nie forsował tak ostrego tempa i można było dogonić grupę. Przynajmniej podjąć próbę.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x