Ełczanki w czołówce Pucharu Polski – Tuż przed godziną zero

W miniony weekend czołowi polscy kolarze przełajowi spotkali się w Koziegłowach i  i Szczekocinach, gdzie rozegrano kolejne wyścigi. Ważniejszy odbył się w sobotę, bowiem stawką były kolejne punkty w rywalizacji o Puchar Polski. Podobnie jak poprzednio dobrze zaprezentowały się w Koziegłowach zawodniczki PRIM-u Ełk. W ścisłej czołówce przyjechały: Marzena Wasiuk (seniorki) i Agnieszka Biedrzycka (juniorki).

Marzena, o której perypetiach zdrowotnych już pisaliśmy, nie jest jeszcze w pełni przygotowana do sezonu. Wprawdzie błysnęła forma w inauguracyjnych wyścigach, ale ścigała się na świeżości i wiadomo było, że bez podbudowy fizycznej, musi przyjść mały dołek. W Koziegłowach przegrała o pół minuty z Dorotą Warczyk (Start Tomaszów). Trzecia była Katarzyna Bogdanka (Primus Łódź), czwarta Magdalena Hałajczak ( (Poznań) a za nią finiszowała Olga Wasiuk (PRIM Ełk)

Rywalizacje juniorek wygrała Katarzyna Wilkos (Leżajsk) przed Agnieszką Biedrzycką (PRIM Ełk), Marta Turoboś (Opoczno) i Izabelą Wasiuk (PRIM Ełk).

W niedzielę zawodniczki przeniosły się do Szczękocin, gdzie odbył się wyścig  mniejszej rangi. Ponownie triumfowała Dorota Warczyk,, która tym razem tylko  o trzy sekundy wyprzedziła Marzenę Wasiuk. Trzecia była Katarzyna Bogdanka.

W kategorii juniorek Agnieszka Biedrzycka ponownie wywalczyła druga pozycję, a wygrała Marta Turoboś. Izabela Wasiuk zajęła czwarte miejsce.

W wyścigu Masters wystąpił Ada, Surowiecki (PRIM Ełk) i przyjechał na metę drugi.

Już w najbliższy weekend czołówka przeniesie się na Mazury. W sobotę wyścig o Puchar polski w Ełku, w niedziele rewanż w Giżycku.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x