Eliminacje do OOM w MTB Ostrzyce 2012 – Marcin może się załapie

W Ostrzycach na Kaszubach odbyła się kolejna eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarskim MTB. W tym sezonie reprezentanci Warmii i Mazur w tej specjalności w kwalifikacjach jeszcze nie startowali, stąd ich szanse na awans są niewielkie, bowiem pod uwagę brana jest suma punktów zebrana z dwóch najlepszych występów. Większość wyścigów odbywa się na południu Polski, koszty są zbyt duże by wysłać ekipę. Ale na Kaszuby postanowili się wybrać kolarze MDK Przyjaźń Bartoszyce. Walczyli na miarę swoich możliwości. 16 miejsce Marcina Ostromeckiego być może wystarczy do awansu, ale na ostateczne wyniki eliminacji trzeba poczekać

– Trudno nam było rywalizować z przeciwnikami, którzy mają sprzęt przystosowany do tego typu prób – mówi Marcin Ostromecki. Trasa była potwornie ciężka, spełniała chyba wymogi najważniejszych imprez seniorskich. Wystartowałem z drugiego rzędu i usadowiłem się w stawce na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki. Niestety, na podbiegach, gdzie trzeba było zejść z roweru, traciłem wiele sekund, bo nie miałem właściwego obuwia, Ślizgałem się na nawierzchni, trudno było też odzyskać rytm jazdy. Buty przystosowane do roweru szosowego nie bardzo pasowały do innego sprzętu. W każdym razie problemów nie brakowało i w tej sytuacji 16 miejsce nie jest złe, tym bardziej, że stwarza to pewne szanse na udział w OOM. Bardzo chciałbym tam wystartować, przecież to Mistrzostwa Polski w mojej kategorii wiekowej. Może uda się jeszcze zaliczyć jedną eliminacje i zdobyć kilka punktów, które dałyby gwarancję awansu. Koszty są jednak duże i nie wiem czy będzie nas na to stać.

Wyniki

1 Kamil Małecki (Baszta Bytów)

2 Marcel Bogusławski (Sławno)

3 Szymon Sajnok (Cartusia)

…………………………..

16 Marcin Ostromecki (MDK Przyjaźń Bartoszyce)

31 Brian Sarna (MDK Przyjaźń Bartoszyce)

38 Damian Maliszewski (MDK Przyjaźń Bartoszyce)

40 Adrian Mrówka (MDK Przyjaźń Bartoszyce)

Sklasyfikowano 55 zawodników

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x