Eliminacje do OOM zakończone – Dziewczyny tym razem mocniejsze?

Dobiegły końca eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym. Kwalifikacje obejmowały kilka wyznaczonych imprez o Puchar Polski, gdzie trzeba było zdobywać punkty. Ich suma zdobyta przez każdego z zawodników decydowała o kolejności i wypełnieniu limitu. Chłopcy oddzielnie klasyfikowani byli w jeździe na czas i ze startu wspólnego, u dziewczyn nie było rozgraniczenia. Po zsumowaniu punktów okazało się, że w OOM wystąpi 12 naszych reprezentantów ( po 6 dziewczyn i chłopców)

Po wyścigach kwalifikacyjnych można pokusić się o prognozy. Znacznie więcej szans na sukcesy mają nasze zawodniczki, które zaprezentowały się bardzo dobrze i w obu specjalnościach powinny odegrać czołowa rolę. Największym atutem powinna być bardzo wszechstronna Bogumiła Dziuba z Warmii Biskupiec, jej koleżanki klubowe Aleksandra Stańczak i Marlena Syczewska oraz nieobliczalna Magdalena Wróbel z Orlika Nawiady, która może sprawić niespodziankę w wyścigu ze startu wspólnego.

Chłopcy nie spisywali się tak dobrze. W jeździe na czas nie będziemy w ogóle reprezentowani, a ze startu wspólnego, trzeba pojechać mądrze taktycznie i wykreować lidera. Ta rola może przypaść na przykład Krystianowi Kowalczykowi (MSR Mrągowo) czy Bartoszowi Karczmarskiemu (Orlik Nawiady), którzy zdobyli najwięcej doświadczeń, startowali m.in. w juniorskim wyścigu „Niemien”.

Skład reprezentacji Warmii i Mazur w kolarstwie szosowym:

Juniorki młodsze (jazda na czas i start wspólny)

Bogumiła Dziuba (Warmia Biskupiec)

Aleksandra Stańczak (Warmia Biskupiec)

Marlena Syczewska (Warmia Biskupiec)

Magdalena Wróbel (Orlik Nawiady)

Magdalena Kudrawiec (UKK Prostki)

Monika Garczewska (UKK Prostki)

Juniorzy młodsi (start wspólny)

Piotr Gniady (MSR Mrągowo)

Patryk Ostromecki (Przyjaźń Bartoszyce)

Bartosz Karczmarski (Orlik Nawiady)

Michał Haczykowski (MSR Mrągowo)

Krystian Kowalczyk (MSR Mrągowo)

Bogusz Głąbiński (Orlik Nawiady)

 

W wyścigach MTB pojadą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dwie zawodniczki: Magdalena Kudrawiec i Monika Garczewska (obie UKK Prostki)

Nie zapadała jeszcze ostateczna decyzja o ewentualnym udziale zawodników Warmii i Mazur w konkurencjach torowych. Eliminacje niebawem odbędą się w Kaliszu.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x