Grudziądz penetruje Warmie i Mazury – Kolejny kąsek to Nawiady

Brak pieniędzy na działalność skłania pasjonatów sportu młodzieżowego na Warmii i Mazurach do desperackich decyzji,. Dobrze prosperująca pod względem sportowym sekcja kolarska UKS Orlik Nawiady niebawem zostanie wchłonięta przez Stal Grudziądz, gdzie zawodnicy znajdą dobre warunki rozwoju swego talentu. Bo u nas takich szans nie mają. Poinformował mnie o tym z bólem serca Janusz Minkiewicz opiekujący się cyklistami z Nawiad, który stwierdził, że w gminie Piecki nie ma miejsca dla jego podopiecznych. Na pierwszym planie są piłkarze B-klasowego Pegaza (ostatnie miejsce w tabeli) , reszta z podziału środków  przypadła zapaśnikom i kolarzom. Na dwie grupy zdecydowanie za mało, a ponieważ sponsorów nie ma, skorzystano z oferty Grudziądza.

 

To jeden z najlepszych klubów kolarskich w Polsce, który oczywiście szkoli swoją młodzież, ale od dawna zajmuje się przede wszystkim ściąganiem najzdolniejszych zawodników z Warmii i Mazur. Kilka lat temu trafili tam mrągowianie: bracia Madrakowie, którzy regularnie zdobywają medale Mistrzostw Polski – dla wspomnianej Stali i województwa kujawsko-pomorskiego. Teraz przyszedł czas na Nawiady, a niebawem sieci zostaną zarzucone na Bartoszyce. Bo o tym głośno już od dawna.

Kaperownictwo przestało być tematem wstydliwym, przechrzczono je na skauting, który stał się pełnoprawnym i akceptowanym działaniem. Może to i prawda. Tylko żal, że w tak banalny sposób pozbywamy się utalentowanych i wyszkolonych zawodników promujących konkretne środowiska. Bo o Nawiadach wielu dowiedziało się poprzez udane starty cyklistek w Pucharze Polski.  B-klasowy  Pegaz tekiej roli raczej nie spełnia ,trudno też nagradzać kopaczy za wyniki. To nie tak bym dyskryminował futbolistów, ale dajmy szanse rozwoju innym dyscyplinom, które uprawia przede wszystkim młodzież. Zbyt łatwo jej się pozbywamy, tym bardziej, że kilka lat szkolenia też kosztowało.

Trener Janusz Minkiewicz walczył o kolarzy z Nawiad do końca, ale nic nie wskórał. Nadal trenować będą na szosach wokół swojej miejscowości, ale wszelkie profity wynikające ze zdobytych medali i punktów pójdą już na konto Grudziądza oraz Kujaw i Pomorza.

{gallery}naw16{/gallery}

PS. Podczas niedawnej Gali Sportu Warmii i Mazur Wójt Gminy Pani  Agnieszka Kurczewska odebrała nagrodę za trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej systemu sportu młodzieżowego. Gmina Piecki uzyskała to dzięki takim dyscyplinom jak zapasy i kolarstwo. Znaczące wyniki w Województwie Warmińsko-Mazurskim osiągają zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik” Nawiady – takie było uzasadnienie tego wyróżnienia. Piłkarze ręki, a właściwie nogi, do tego nie przyłożyli.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x