Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012 – Anna Harkowska srebro po raz trzeci, M. Pudlis – 5

Anna Harkowska z OKS Warmia i Mazury Olsztyn zdobyła w  trzeci srebrny medal w Igrzyskach Paraolimpijskich Londyn 2012.. Tym razem zajęła drugie miejsce w wyścigu kolarskim na szosie ze startu wspólnego Ustąpiła tylko fenomenalnej Brytyjce Sarah Storey, która powiększyła kolekcję do czterech złotych krążków. Anna Harkowska w Igrzyskach zdobyła tytuły wicemistrzowskie: w wyścigu torowym na 3 km oraz na szosie: w jeździe na czas i ze startu wspólnego, była też czwarta w torowej próbie na 500 metrów. Wprawdzie wraca bez złota, ale jest multimedalistką w reprezentacji Polski. Monika Pudlis była piąta w wyścigu wózków ze startu wspólnego.

{AdmirorGallery}hark5{/AdmirorGallery}

Przypomnijmy. 32-letnia Anna Harkowska z klubu Warmia i Mazury Olsztyn, w maju 2002 roku została potrącona przez samochód na przystanku autobusowym w Szczecinie. Doznała 26 złamań, w tym obu nóg. Po wielu operacjach i długiej rehabilitacji powróciła do profesjonalnego sportu. Jest niezłomna. Zdobywała medale na imprezach kolarskich osób niepełnosprawnych. W ubiegłym roku była bohaterką Górskich MP zdobywając w stawce zawodniczek wyczynowych złoty medal. Ambicja i determinacja pozwoliła jej osiągnąć szczyty, choć w dniu wypadku w dniu fatalnego wypadku nikt nie dawał jej szans na powrót do sportu.