Krismar Big Silvant Team wspiera biedne kluby – Nie wiadomo kto rządzi w województwie

Kierownictwo GrupyKrismar Big Silvant Team wspólnie ze sponsorami zdecydowało się przekazać sześć rowerów amerykańskiej marki Jamis na rzecz najbiedniejszych klubów kolarskich w województwie warmińsko-mazurskim. Decyzja została podjęta z uwagi na to, że w naszym regionie ściga się wielu utalentowanych, młodych zawodników, którzy nie zawsze mają zapewniony odpowiedni sprzęt, co utrudnia im rozwój.

W ten sposób Krismar Big Silvant Team razem ze sponsorami pragnie wspomóc lokalne kolarstwo i przyczynić się do poprawy wyników szkolenia. Kierownictwo drużyny na czele z dyrektorami sportowymi Adamem Wadeckim oraz Zdzisławem Trojgą razem z trenerami: Dariuszem Jaskulskim (LKK Warmia Biskupiec), Grzegorzem Chodkiewiczem (MSR Mrągowo) i Januszem Minkiewiczem (WMKS Olsztyn) po naradach podejmą decyzję, do których drużyn trafią rowery.

To informacja, którą zacytowaliśmy z facebooka grupy kolarskiej

Piękny gest. Każdy rower na wagę złota można rzec, bowiem w mizerii finansowej warmińsko-mazurskiego kolarstwa wysokiej klasy sprzęt to prawdziwe zbawienie, choć w tym przypadku mimo wszystko kropla w morzu potrzeb.

Niedawno powstałe w Elblągu Stowarzyszenie „Promocja Sportu Warmii i Mazur”(Grupa Krismar Big Silvant Team jest elementem tego projektu) za swoją misję przyjęło rozwój kolarstwa w naszym regionie. Do koalicji dołączyły sekcje Warmii Biskupiec, MSR Mrągowo i WMKS Olsztyn, które stanowią główny potencjał tej dyscypliny w województwie. Przedstawiciele Stowarzyszenia mówiąc o swoich dokonaniach i planach coraz częściej występują niejako w roli szefów związku sportowego, informując na przykład o zgrupowaniu kadry regionu, co leży w gestii W-MZKol. Zaistniała dość paradoksalna sytuacja, bowiem nowa organizacja dość bezceremonialnie zaczyna przejmować kompetencje Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego, który jest bierny i pozostaje w cieniu. Najdziwniejsze jest to, że niedawno odbyło się nadzwyczajne walne zabranie związku, gdzie jedynym punktem było ewentualne odwołanie prezesa. Była ku temu okazja by zmienić władze i działać w sposób zupełnie legalny i jednoznaczny

Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego przysłał do nas pismo oceniające dwuznaczną sytuację

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU W-MZKOL.

Zarząd Warmińsko- Mazurskiego Związku Kolarskiego w Olsztynie informuje, że prezesi trzech klubów z naszego regionu:

Stowarzyszenie Promocja Sportu w Elblągu, LKK Warmia Biskupiec i Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe w Mrągowie powołali stowarzyszenie z siedzibą w Elblągu, które rozpowszechnia nieprawdziwe , podważając kompetencje demokratycznie wybranego zarządu np. informując o zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej we Fromborku, które zakończyło się 30 stycznia 2015 roku.

Zarząd Warmińsko Mazurskiego Związku Kolarskiego w Olsztynie nie upoważnił nikogo do powołania Kadry Wojewódzkiej i objęcia swoim szkoleniem, ani do reprezentowania zadań wynikających ze statutowej działalności Związku.

Jesteśmy zaniepokojeni nierzetelnością i jednostronnym przekazie medialnym, a jednocześnie pomijaniu niewygodnych faktów.

Na Nadzwyczajnym zjeździe delegatów Warmińsko Mazurskiego Związku Kolarskiego, który obradował nad wnioskiem o odwołanie prezesa Związku, w wyniku jawnego głosowania za wnioskiem o odwołanie prezesa był jeden delegat, przeciwko odwołaniu 10 delegatów, wstrzymało się od głosu 5 delegatów.

W związku z decyzją większością głosów pan Kazimierz Czetyrko dalej będzie pełnił funkcję Prezesa Warmińsko- Mazurskiego Związku Kolarskiego.

W demokracji wola większości podobno rzecz święta. Powstaje tylko pytanie. Czy władza ma kim rządzić i czy w ogóle chce rządzić. Jak zdążyliśmy się przekonać w warmińsko-mazurskim kolarstwie wszystko jest możliwe.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biskupiec Elbląg Kolarstwo Mrągowo Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x