Kryterium uliczne w Lubawie – W pogoni za Grudziądzem

W dniu rocznicy święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Lubawie odbyło się XVI Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Gminnego Zrzeszenia LZS. Do czołówki naszych szosowców (głównie w młodszych grupach wiekowych) dołączyli przede wszystkim bardzo mocni kolarze z Grudziądza i Torunia, w wyścigach elity nie zabrakło reprezentantów profesjonalnych grup z Adamem Wadeckim na czele.

 

 Zdecydowanie najsilniejsza ekipą okazała się Stal Grudziądz, która z dużą przewagą w klasyfikacji zespołowej wyprzedziła Warmie Biskupiec i Pacific Toruń. W najmłodszych kategoriach najszybsi byli kolarze z Warmii i Mazur, wśród żaczek ku uciesze kibiców, bardzo zdolna Zuzanna Skubaja (LKK Ziemia Lubawska)

W kategorii juniorek młodszych dominowały cyklistki Warmii Biskupiec: Bogumiła Dziuba przed Aleksandrą Stańczak, a trzecia była Magdalena Wróbel z Orlika Nawiady.

W najbardziej prestiżowym wyścigu Elity pierwszy był Damian Szramka ze Stali Grudziądz, który do niedawna reprezentował Olsztyńska Grupę Kolarską. 

 

Wyniki

 

Kategoria żaczka (1999-2000) dystans 6,4 km

1 Świderek Marta ORLIK Nawiady 14,02

 

Kategoria młodziczka (1997-1998) dystans 8 km

1 Skubaja Zuzanna LKK Ziemia Lubawska 15,04

2 Rząca Magdalena ALKS STAL Grudziądz 15,04

3 Pizoń Karolina ALKS STAL Grudziądz 15,06

4 Kmiołek Klaudia LKK WARMIA Biskupiec 15,06

5 Dąbrowska Patrycja ALKS STAL Grudziądz 15,06

6 Kaczmarczyk Karolina ORLIK Nawiady 15,06

7 Szajkowska Daria ALKS STAL Grudziądz 15,06

8 Rolka Katarzyna ORLIK Nawiady 15,50

9 Tomczak Oliwia ALKS STAL Grudziądz 15,50

10 Stańczak Patrycja LKK WARMIA Biskupiec 16,15

 

Kategoria juniorka młodsza (1995-1996) dystans 19,2 km

1 Dziuba Bogumiła LKK WARMIA Biskupiec 30 32,41

2 Stańczak Aleksandra LKK WARMIA Biskupiec 25

3 Wróbel Magdalena ORLIK Nawiady 7

4 Żurawska Karolina ALKS STAL Ocetix Grudziądz 6

5 Szeflińska Martyna ALKS STAL Ocetix Grudziądz 1 okr.

6 Nowosielska Angelika UKS Przyjaźń Bartoszyce 1 okr.

7  Nowińska Sandra ALKS STAL OCETIX Grudziądz 2 okr.

8 Mikrut Sandra ALKS STAL Ocetix Grudziądz 2 okr.

 

Kategoria Kobiety Open (1994 i starsze) dystans 19,2 km

1 *Kardas Aleksandra ALKS STAL OCETIX Grudziądz 28 34,21

2 Cywińska Paulina ALKS STAL OCETIX Grudziądz 18

3 Menzińska Paulina KKS BCM Novatex Ziemia Darłowska 11

4 *Kopińska Monika LKK WARMIA Biskupiec 8

5 *Biedrzycka Agnieszka DOZ-Szopkop Tramwajarz Łódź 3

 

Kategoria żak (1999-2000) dystans 8 km

1 Łokuciejewski Maksymiljan UKS Przyjaźń Bartoszyce 15,05

2 Klimkowski Piotr TKK PACIFIC Toruń 15,06

3 Albanowski Kajetan ALKS STAL Grudziądz 15,06

4 Mądrzejewski Damian TKK PACIFIC Toruń 15,06

5 Klasiński Bartosz ALKS STAL Grudziądz 15,06

6 Żuchowski Dawid TKK PACIFIC Toruń 15,06

7 Łukiewski Bartosz TKK PACIFIC Toruń 15,06

8 Markuszewski Bartosz ALKS STAL Grudziądz 16,15

9 Przybyłek Karol UKS Przyjaźń Bartoszyce 17,19

10 Kopańko Cezary UKS Przyjaźń Bartoszyce 17,26

11Żarnoch Piotr MSR Mrągowo 18,01

12 Buśko Michał UKS Przyjaźń Bartoszyce 18,01

13 Przyborowski Hubert MSR Mrągowo 1 okr.

 

Kategoria młodzik (1997-1998) –dyastans 14,4 km

1 Rydel Marek LKK WARMIA Biskupiec 24 23,28

2 Dąbrowski Marek TKK PACIFIC Toruń 17

3 Kowalczyk Hubert TKK PACIFIC Toruń 7

4 Mrówka Adrian UKS Przyjaźń Bartoszyce 7

5 Szopa Grzegorz MKS JURAND Ciechanów 4

6 Karaś Patryk ALKS STAL Grudziądz 2

7 Pachucki Mateucz LKK WARMIA Biskupiec 1

8 Charkot Hubert UKS Przyjaźń Bartoszyce 1

9 Kopczyński Paweł MKS JURAND Ciechanów

10 Staśkiewicz Dawid TKK PACIFIC Toruń

……………………………………………………..

17 Klucznik Bartłomiej UKS Przyjaźń Bartoszyce

18 Skopnik Błażej MSR Mrągowo

19 Reich Bartłomiej MSR Mrągowo

20 Tymcio Piotr BKK Rant Bartoszyce

21 Gudz Krzysztof UKS Przyjaźń Bartoszyce

25 Długokęcki Miłosz MSR Mrągowo

25 Szypcio Paweł UKS Przyjaźń Bartoszyce

25 Dębniak Adrian UKS Przyjaźń Bartoszyce

30  Pól Bartosz UKS Przyjaźń Bartoszyce

34 Pazik Patryk UKS Przyjaźń Bartoszyce

 

Kategoria junior młodszy (1995-1996) dystans 24 km

1 Sas Błażej ALKS STAL ELPA Grudziądz 39 36,01

2 Madrak Tomasz ALKS STAL ELPA Grudziądz 25

3 Gąsiorowski Mariusz ALKS STAL ELPA Grudziądz 11

4 Madrak Paweł ALKS STAL ELPA Grudziądz 9

5 Karczmarski Bartosz ORLIK Nawiady

6 Wasilewski Michał ALKS STAL ELPA Grudziądz

7 Maćkowski Patryk ALKS STAL ELPA Grudziądz

8 Krasnodębski Artur ALKS STAL ELPA Grudziądz

9 Głąbiński Bogusz ORLIK Nawiady

10 Kowalczyk Krystian MSR Mrągowo

……………………………………………….

11 Ostromecki Marcin UKS Przyjaźń Bartoszyce

14 Grudek Karol MSR Mrągowo

15 Bohdanowicz Paweł Warmia i Mazury Olsztyn

17 Wieloszyński Szymon BKK Rant Bartoszyce 1 okr.

18 Godziuk Grzegorz MSR Mrągowo 1 okr.

19 Daniel Arkadiusz MSR Mrągowo 1 okr.

20 Haczykowski Michał MSR Mrągowo

 

Kategoria junior (1993-1994) dystans 28,8 km

1 Wylamowski Bartosz TKK PACIFIC Toruń 39 43,01

2 Komisarek Patryk ALKS STAL OCETIX Grudziądz 35

3 Modzelewski Artur LKK WARMIA Biskupiec 13

4 Skrzeszewski Piotr LKK WARMIA Biskupiec 6

5 Jankowski Jakub Warmia i Mazury Olsztyn 6

6 Kargul Wojciech WKS Flota Gdynia 2

7 Suchocki Wojciech LKK WARMIA Biskupiec 1

8 Zając Adam MKS JURAND Ciechanów

9 Gotowicki Damian LUKS PAGED Olimpijczyk Morąg

10 Oszejko Jakub Warmia i Mazury Olsztyn

 

Kategoria Elita (1992 i starsi) dystans 33,6 km

1 Szramka Damian ALKS STAL OCETIX Grudziądz 48 46,59

2 Stępniak Grzegorz ALKS STAL OCETIX Grudziądz 47

3 Głowacki Dawiad ALKS STAL OCETIX Grudziądz 9

4 Nowaczek Mateusz ALKS STAL OCETIX Grudziądz 5

5 Banach Bartosz MRÓZ ACTIVE JET 4

6 Krzywy Krzysztof SHIMANO Polska 3

7 Brylowski Paweł ALKS STAL OCETIX Grudziądz 2

8 Czetyrko Grzegorz Warmia i Mazury Olsztyn 1

9 Czerkies Michał Kellys CARTUSIA

10 Skrzeszewski Paweł LEGIA FELT Warszawa

11 Wadecki Adam KS POGOŃ ACTIOGROUP Puławy

12 Malecki Sebastian Kellys CARTUSIA 2 okr.

13 Dąbrowski Mateusz LKK Ziemia Lubawska 3 okr

 

Kategoria Masters (1981 i starsi) dystans 33,8 km

1 Brunke Leszek RUMIA 41 44,25

2 Włodarczyk Robert Rogóźno 31

3 Kulas Marek WKS Flota Gdynia 22

4 Dembiński Henryk LKK Ziemia Lubawska 8

5 Knop Tomasz BKK Rant Bartoszyce 1 okr.

6 Wieczorek Roman BKK Rant Bartoszyce 2 okr.

7 Wasilewski Sebastian BKK Rant Bartoszyce 2 okr.

8 Wróblewski Janusz LUKS Przyjaźń Bartoszyce 3 okr.

 

Klasyfikacja zespołowa

1 ALKS STAL Grudziądz 63

2 LKK WARMIA Biskupiec 27

3 TKK PACIFIC Toruń 15

4 LKK Ziemia Lubawska 7

5 ORLIK Nawiady 4

6 KKS BCM Novatex Ziemia Darłowska 3

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x