M. Jasińska piąta w Eroica Rosa – Na Antypodach bez parytetów

Mistrzyni Polski Małgorzata Jasińska z Barczewa reprezentująca w imprezach międzynarodowych włoski zespół Team System Data zajęła piąte miejsce na mecie kolarskiego klasyku Eroica Rosa. Wygrała Brazylijka Rosane Kirch (Bra-Chirio Forno d’Asolo), wyprzedzjąc Włoszki Alessandrę D’Ettorre (Top Girls) i Martinę Corazza (Team Valdarno). Trzeba przyznać, że był to kolejny udany start naszej zawodniczki, która w trakcie sezonu zaciekle walczyła o wyjazd na mistrzostwa świata, które rozpoczęły się w Australii.

Po Mistrzostwach Polski rozmawialiśmy z pania Małgosią, która marzyła o starcie na Antypodach. W wielu mocno obsadzonych wyścigach udowodniła, że potrafi rywalizować z najlepszymi i udział w tej imprezie jej się należy. Władze Polskiego Związku Kolarskiego, choć w pewnym sensie to ukrywały, od początku założyły , że w Australii wystąpi tylko męska reprezentacja. Zresztą reprezentacja to pojęcie raczej abstrakcyjne, bowiem jako taka nie istnieje i jest montowana na potrzeby konkretnej imprezy.

Kadry narodowej kobiet nie ma już od dawna. Po rozpadzie grupy Pol Aqua, skupiającej najlepsze zawodniczki, nie zrobiono nic by zapewnić im dalszy rozwój kariery sportowej. Każda na własną rękę szukała swego miejsca w kolarstwie. Zamknięcie drogi na mistrzostwa świata to kolejny dowód, że panie specjalizujące się w wyścigach na szosie na wsparcie związku nie mają co liczyć. Absencja w takiej imprezie to następny krok w tył. Pani Małgosia startowała już w mistrzostwach świata i potrafiła przyjeżdżać w czołowej dwudziestce.

Czy w tym roku któryś z naszych kolarzy osiągnie taki wynik? Wątpię, choć życzę im wszystkiego najlepszego.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x