Małgorzata Jasińska coraz szybsza – A Mistrzostwa Polski już blisko

Małgorzata Jasińska, która w tym sezonie występuje w wyścigach najwyższej rangi reprezentując grupę Michela Panini Rox jest w coraz wyższej formie. W tym tygodniu bierze udział w kilkuetapowym wyścigu Iurreta-Emakumeen Bira i to z powodzeniem. Na drugim etapie zajęła 11 miejsce i otwiera również drugą dziesiątkę klasyfikacji generalnej. Biorąc pod uwagę znakomita obsadę imprezy to rezultat godny uznania. W końcowej klasyfikacji wyścigu Małgorzata Jasińska była 20.

W piątek triumfowała po samotnej akcji Holenderka Marianne Vos z grupy Nederland Bloeit , która prowadzi również po dwóch etapach. Cieszy forma Małgosi Jasińskiej rodem z Barczewa, która zamierza przyjechać na Mistrzostwa Polski i bronić tytułu. W takiej formie ma duże szanse.

………………………………………

Kończący wyścig etap wygrała liderka wyścigu Marianne Vos. Holenderka finiszowała na czele 5-osobowej czołówki wyprzedzając najgroźniejsze rywalki Niemkę Judith Arndt i Szwedkę Emmę Johanson. Bardzo dobrze spisała się Sylwia Kapusta – Szydłak z grupy Gauss, która zajęła siódme miejsce tracąc do zwyciężczyni cztery sekundy. Na 24 miejscu etap ukończyła Małgorzata Jasińska (S.C. Michela Fanini).

W klasyfikacji końcowej Sylwia Kapusta – Szydłak zajęła 12 miejsce a Małgorzata Jasińska była 20.