Małgorzata Jasińska dwa razy w TOP 10 – Czy wystarczy argumentów?

Małgorzata Jasińska kontynuuje profesjonalna Kriese kolarska w grupie MCipollini Giamberini i czuje się w nowym towarzystwie coraz pewniej. Ostatnie dni okazały się wyjątkowo pomyślne, bowiem zawodniczka rodem z Barczewa znalazły się dwa razy w czołowej dziesiątce mocno obsadzonych wyścigów. Znakomicie pojechała na czas, co nie było do tej pory jej mocna strona, zajmując czwarte miejsce, a w klasyku zajęła ósmą lokatę. Cały czas mamy nadzieje, że Małgosia przekona do siebie selekcjonera kadry i pojedzie na Igrzyska Olimpijskie, A każdym razie zbiera cenne argumenty, które powinny przekobać o jej dużych umiejętnościach i wysokiej formie.

Czasówka odbyła się w miejscowości Romanengo.  Najlepszy rezultat uzyskała Włoszka Naomi Cantele, która trasę długości 19 kilometrów pokonała w czasie 26.03 uzyskując średnią 43,76 km /h. Polka straciła do niej zaledwie 27 sekund ( 2 sekundy do podium)