Małgosia Jasińska w zawodowym peletonie – Tylko dwie

Informowaliśmy już, że Małgorzata Jasińska podpisała pod koniec ubiegłego roku kontrakt z zawodową grupą włoską  Michela Panini Rox. Aktualna mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego miała bardzo udany poprzedni sezon. Orócz złota w kraju pokazała się z jak najlepszej strony w kilku prestiżowych wyścigach reprezentując amatorski klub Team System Data. Jej forma, umiejętności zostały dostrzeżone, stąd bardzo atrakcyjna propozycja.

 

 Zawodniczka rodem z Barczewa (w kraju reprezentuje swój macierzysty klub) rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu. Jest jedna z dwóch Polek, które jeździć będą w profesjonalnych grupach. Druga to Sylwia Kapusta, która zmieniła otoczenie. Przeszła z Safi Pasta Zara do Gaussa.

 W sezonie 2011 Międzynarodowa Unia Kolarska zarejestrowała 28 drużyn, o jedną mniej niż przed rokiem. Grupy zawodowe reprezentować będą trzynaście krajów z trzech kontynentów.

 Wracając do Małgosi Jasińskiej nagrodzone zostały: determinacja i konsekwencja w dążeniu do celu. To, że znalazła się w elicie światowego kolarstwa, bo tak trzeba określić to grono, jest wyłącznie zasługą zawodniczki i jej bliskich. Zaryzykowała. Wybrała się rok temu do Włoch na własną rękę i udowodniła, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Szkoda tylko, że jej talentu oraz profesjonalnego podejścia do sportu nie zauważyły władze polskiego kolarstwa i nie wysłały jej na mistrzostwa świata.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x