Małgosia w grupie MCipollini Giambenini – Znów z najlepszymi na świecie

Potwierdzam oficjalnie, w przyszłym sezonie będę się ścigać w barwach grupy MCipollini Giambenini. Plany na następny sezon to przede wszystkim podwyższenie swojego poziomu, chciałabym zaistnieć w światowej czołówce i nad tym bardzo pracuję - powiedziała w rozmowie z KOLARSKI.PL Małgorzata Jasińska. O zmianie grupy było wiadomo już od kilku tygodni (wspominała o tym pani Małgosia w wypowiedzi dla WAMA-SPORT), mamy nadzieję, że nasza zawodniczka powalczy skutecznie najlepszym peletonie świata.

 

Przypominamy skrót naszej rozmowy z Małgorzata Jasińską

Czy jest Pani zadowolona z takiego życia?

– Tego chciałam, długo walczyłam by znaleźć swoje miejsce w kolarstwie zawodowym. Pasja do sportu pozostała, ale odpowiedzialność i wymagania są dużo większe. Ścigam się z najlepszymi na świecie: raz jest lepiej, raz gorzej, ale jak na pierwszy rok nie mogę narzekać. Najmilej wspominam Giro di Trentino, gdzie zajęłam trzecie miejsce tuż za słynną Judith Arndt. Gorzej było w mistrzostwach świata, także w kraju, gdzie nie obroniłam tytułu. Ale jak ścigać się z koalicją dziewczyn z CCC, które mają wyrównany skład i konkretny plan taktyczny. Na trasie nikt nie kwapił się z nimi walczyć, jak próbowałam, ale przecież nie będę kasować każdego ataku. W pojedynkę nie da rady…

– W 2012 roku Igrzyska Olimpijskie w Londynie? Jest szansa na start?

– To mój najważniejszy cel w przyszłym sezonie. Oczywiście najpierw trzeba się zakwalifikować, muszę więc od początku pokazać się z dobrej strony i zasłużyć na nominację. Myślę, że wkraczam w najlepszy kolarski wiek. Nie jestem już żółtodziobem, ale została we mnie pasja i chęć odniesienia sukcesu. Czekam na takie spektakularne zwycięstwo.

– Jakie są Pani najbliższe plany?

Ten rok spędzę w domu, w Barczewie oczywiście dbając cały czas o formę. Trenuję dwa razy dziennie. W grudniu wybieram się na tydzień do Włoch na badania wydolnościowe. Po świętach trzeba już przymierzać się do sprawdzianów i pierwszych wyścigów. Myślę, że sprawy formalne będą już załatwione, poznam kalendarz imprez i wtedy skonkretyzuję swoje plany. Miło jest w domu z rodziną, ale już bym się pościgała.

{gallery}gosia19{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x