Marek Rutkiewicz wygrał we Francji – Olimpijskie aspiracje olsztynianina?

Olsztynianin Marek Rutkiewicz  potwierdza znakomitą dyspozycję u progu sezonu. Kolarz z grupy CCC Polsat , który sportowego abecadła uczył się pod kierunkiem Zdzisława Trojgi (aktualnie dyrektor sportowy grupy Warmia i Mazury) zwyciężył w klasyfikacji generalnej wyścigu Circuit des Ardennes (kat. UCI 2.2). Przypomnijmy, że w premierze sezonu krajowego Marek w imponującym stylu okazał się najlepszy w legendarnym klasyku „Ślężański Mnich”. We Francji olsztynianin zdobył koszulkę lidera po drużynowej jeździe na czas i musiał jej zaciekle bronić podczas ostatniej – czwartej próby.

 

 Trzeba przyznać, że nie był to etap przyjaźni. Rywale starali się cały czas atakować. Marek uwijał się jak w ukropie by niwelować ucieczki. Z dużą pomocą kolegów z grupy udało się utrzymać nieznaczną przewagę i polski team ze swoim liderem mógł świętować duży sukces.

Ostatnie doskonałe wyniki Marka Rutkiewicza stawiają go poważnie w gronie kandydatów do startu olimpijskiego. Jego wszechstronność, odwaga, a jednocześnie intuicja i zmysł taktyczny dają mu coraz większe szanse występu w Londynie.

 Klasyfikacja generalna wyścigu:

1. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)
2. Russel Downing (Endura Racing)              0:04
3. Viacheslav Kuznetsov (Itera Katiusza)      0:19

Fot. str. CCC polsat

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x