Memoriał Henryka Łasaka – Marek uciekał, Adam i Radek gonili…

Występujący w barwach grupy Mróz Active Jet olsztynianin Marek Rutkiewicz był jednym z bohaterów klasyku, poświęconego pamięci legendarnego trenera Henryka Łasaka. Uczestniczył w trzyosobowej ucieczce, która wprawdzie na mecie z trudem utrzymała nieznaczna przewagę, ale na dystansie walczyła zacięcie i cel osiągnęła. Marek swoim zwyczajem był siłą pociągową tego ataku, przyjechał trzeci, a zwyciężył jego kolega z grupy Mariusz Witecki. Przedzielił ich Czech Tomas Buchacek z Whirpoolu.

Kolarstwo jest taką dyscyplina, że bardzo młodzi zawodnicy szukają swej sportowej przyszłości w grupach profesjonalnych i są szybko odrywani od macierzystych środowisk. Mamy w polskim peletonie kilku takich reprezentantów, ale szczerze im kibicujemy uważając za naszych, bowiem tu zaczynali kolarska przygodę.
Marek Rutkiewicz cieszy się szczególną sympatia olsztynian, jest wychowankiem klubu Art. Print, szybko wyemigrował do Francji, gdzie przez kilka sezonów występował w liczących się grupach. Wrócił do kraju, nadal utrzymuje formę, a szczególnie nastawia się na Tour de Pologne, gdzie jest zazwyczaj liderem polskiej reprezentacji. W tym roku też dał się poznać z jak najlepszej strony, walcząc z determinacją o jak najwyższą pozycję.

W memoriale Henryka Łasaka potwierdził swą wartość. Jak zwykle w czołówce grupy pościgowej znalazł się Adam Wadecki rodem z Elbląga, a obecnie jeżdżący w barwach Mostostalu Puławy. Przyjechał na metę jedenasty.
Startowali dwaj zawodnicy Olsztyńskiej Grupy Kolarskiej. Radosław Syrojć jako reprezentant polskiej młodzieżówki był 39, a Wojciech Skarżyński, który wzmocnił tym razem Chrobrego Głogów zameldował się dopiero na 85 miejscu ze strata ponad 8 minut. Adam Sznitko przed laty Styropol Biskupiec a teraz CCC Polsat też przyjechał w końcu stawki.

Wyniki Memoriału Henryka Łasaka (Sucha Beskidzka 134 km)

1 WITECKI Mariusz MRÓZ 03h19’22”
2 BUCHACEK Tomas PSK WHIRPOOL 00h00’00”
3 RUTKIEWICZ Marek MRÓZ 00h00’00”
4 * HONKISZ Adrian CCC POLSAT + 00h00’14”
5 * BEKMANIS Indulis RIETUMU-DELFIN + 00h00’14”
6 SCHULZE Andre PSK WHIRPOOL + 00h00’17”
………………………………………………………….
11 WADECKI Adam AKTIO GROUP MOSTOSTAL + 00h00’17”
39 * SYROJC Radosław POLAND NATIONAL + 00h00’17”
78 SZNITKO Adam CCC POLSAT + 00h06’58”
85 * SKARŻYŃSKI Wojciech TC CHROBRY FELT GŁOGÓW + 00h08’30”

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x