Mistrzostwa Świata na szosie Valkenburg 2012 – Gosia widoczna, ale na mecie dopiero 52

W sobotę podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym rozegrano w Valkenburgu wyścig kobiet ze startu wspólnego w kategorii elita. Zwyciężyła bezsprzecznie najlepsza zawodniczka ostatnich lat Holenderka Marianne Vos, która samotnie minęła linię przy ogłuszającym dopingu kibiców. Z trzech Polek, które reprezentowały nas na 130-kilometrowej trasie dwie ukończyły wyścig. Doskonałe 10 miejsce zajęła Paulina Brzeźna, natomiast Małgorzata Jasińska (rodem z Barczewa) przyjechała na 52 pozycji. Daleko, choć w trakcie trwania próby wielokrotnie widzieliśmy ja na czele grupy.

Do przedostatniego okrążenia obie Polki jechały bardzo czujnie. Nie atakowały wprawdzie, ale nie opuszczały też czoła peletonu. Nie zabrały się jednak do decydującej akcji, a później nie było szans by w pojedynkę dojść uciekinierki. Paulina zachowała jednak sporo sił by powalczyć o miejsce w dziesiątce i udało się. Nie omieszkała na mecie wspomnieć o bardzo dobrej współpracy z Gosią Jasińską.

– Współpracowałyśmy z Gosią przez cały dystans, dogadywałyśmy się świetnie. To wspaniały rezultat, co pokazuje, że warto inwestować w kobiece kolarstwo w Polsce – mówiła nasza zawodniczka wysłannikowi portalu s24.