MP juniorów ze startu wspólnego – Monika Kopińska na podium

Monika Kopińska z Warmii Biskupiec została brązową medalistą Mistrzostw Polski juniorek w kolarstwie  wyścigu ze startu wspólnego. W Kłomnicach przyjechała na metę w 11-osobowej ucieczce, dobrze się ustawiła na finiszu, ale najszybsza okazała się Katarzyna Kirpsza z Sokółki. Juniorzy byli aktywni, jednak nie zabrali się w porę do właściwego tramwaju. W efekcie Artur Modzelewski był 13, Szymon Rekita 14 (obaj Warmia Biskupiec) Mistrzem Polski został Jakub Kaczmarek z Kalisza.

 

 Trasę wyścigu wyznaczono na 11-kilometrowej pętli, z dużą liczba podjazdów i wiadomo było, że liczyć się będą najmocniejsi. Monika Kopińska jechała czujnie. Decydujący atak nastąpił na 30 km przed metą (dystans liczył 77 km) i w grupie znalazły się wszystkie faworytki. Zawodniczka z Biskupca walczyła bardzo ambitnie, najważniejsze, że zmieściła się na podium.

Chłopcy nie mieli dziś „nosa”. Uczestniczyli w akcjach ofensywnych, ale przegapili tę najważniejszą. Na metę przyjechała piątka z przewagą ponad dwóch minut. Finisz rozstrzygnął na swoja korzyść Jakub Kaczmarek z Kalisza przed Rafałem Jeziorskim (Stal Grudziądz) i Kacprem Kistkowskim (Tarnovia). W kolejnej ośmioosobowej grupce znaleźli się: Artur Modzelewski (13) i Szymon Rekita (14). W następnej (strata ponad 4 minut) przyjechali: Wojciech Suchocki z Warmii Biskupiec (25 miejsce) i Jakub Jankowski z WMKS Olsztyn) (41 miejsce). Paweł Skrzeszewski (Warmia) stracił jeszcze więcej i znalazł się na 46 pozycji. Spodziewaliśmy sięlepszych wyników, ale to jest kolarstwo. Oprócz dobrej formy trzeba mieć trochę szczęścia.

Wyniki:

Juniorki

1 Katarzyna Kirpsza (Sokół Sokółka)

2 Katarzyna Kirsenchstein (Ziemia Darłowska)

3 Monika Kopińska (Warmia Biskupiec)

………………………………………….

19 Agata Balcerek (Warmia Biskupiec)

 

Juniorzy:

1 Jakub Kaczmarek ( KK Kalisz)

2 Rafał Jeziorski (Stal Grudziądz)

3 Kacper (Kistkowski (Tarnovia)

…………………………………..

13 Artur Modzelewski (Warmia Biskupiec)

14 Szymon Rekita (Warmia Biskupiec)

25 Wojciech Suchocki (Warmia Biskupiec)

41 Jakub Jankowski (WMKS Olsztyn)

46 Paweł Skrzeszewski (Warmia Biskupiec)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x