MP w kolarstwie szosowym (na czas) Kartuzy/Chmielno 2021 – Srebro w tandemie

W czwartek (17 czerwca) w Kartuzach odbyła się pierwsza konkurencja Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas. W tradycyjnych kategoriach nie było zawodników klubów Warmii i Mazur, jedynie wychowankowie LKK Warmia Biskupiec, którzy zresztą wypadli doskonale. Marta Jaskulska zdobyła złoto w U23 i brąz w open, a Szymon Rekita był czwarty w Elicie. Ale medal mamy! Srebro w tandemach niewidomych i słabowidzących wywalczyli: Piotr Kołodziejczuk i Marcin Białobłocki (OKS Warmia i Mazury Olsztyn)

Stracili do zwycięzców z Hetmana Lublin 44 sekundy i byli jedynymi godnymi rywalami, bowiem pozostali wyraźnie odbiegali poziomem. Zresztą oba najlepsze tandemy wyścigu w Kartuzach przed kilkoma dniami wróciły z Mistrzostw Europy w portugalskiej miejscowości Cascais. Kolarze OKS Warmia i Mazury Olsztyn zajęli szóste miejsce w jeździe na czas i siódme se startu wspólnego.

Wyniki MP

Tandemy Jazda na czas

1 Polak Marcin. /ŁADOSZ Michał. 84 Kolarski Klub Tandemowy Hetman Lublin 27:58.36

2 Kołodziejczuk Piotr/ Białobłocki Marcin 83 Olsztyński Klub Sportowy „WARMIA i Mazury” +44

3 Plichta Józef./ Pyrka Jerzy. 58 Dolnośląski KKFSiT Niewidomych I Słabowidzących +07:57

4 Groszkowski Henryk. Baranowski Adam Towarzyszenie „SYRENKA” Warszawa +08:41

5 Gruszkowski Sławomir. Wiśniewski Tomasz 60 Ks Niewidomych Omega Łódź+10:08