MP w Maratonie MTB Dąbrowa Górnicza 2012 – Fenomenalna szarża Patryka Piaseckiego

Ogromne wrażenie wywarł na zawodnikach i obserwatorach popis Patryka Piaseckiego (Mrągowo) podczas Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Na trasie Medio (78 km) w Dąbrowie Górniczej zawodnik Renault Eco2 Team zaatakował 500 metrów po starcie i cały dystans przejechał samotnie. Przeciwnicy montowali grupy pościgowe, robili co mogli, a Patryk jechał jak w transie i zwiększał przewagę, która na mecie wyniosła sześć i pół minuty. To był szok, nawet obecni na MP olimpijczycy patrzyli ze zdumieniem, bo taka odważna szarża poparta świetną formą i umiejętnościami technicznymi zdarza się bardzo rzadko. Zapewne ten medal będzie w kolekcji Patryka jednym z najcenniejszych.

Na tym samym dystansie dobrze pojechał inny kolarz grupy Renault Eco2 Team Robert Janecki, który w klasyfikacji open zajął 13 miejsce (4 w kat. M3), a warto dodać, że do rywalizacji przystąpiło prawie 250 zawodników.

Wśród kobiet czwarte miejsce w relacji open wywalczyła Anna Ostrowska – najlepsza w kategorii K4.

Na najdłuższym dystansie Grand Fondo doskonale pojechał Artur Korc z Algida Centrum Rowerowe Olsztyn. W doborowym towarzystwie zajął trzecią pozycję, a brąz wywalczył o przysłowiową gumę, bowiem czwarty w klasyfikacji zawodnik uzyskał ten sam czas. Trzynasty na mecie był Paweł Kowalkowski też z Algidy Centrum Rowerowe Olsztyn.