MŚ niepełnosprawnych w Kanadzie – Anna Harkowska – srebro na czas

W Kanadzie rozpoczęły się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym osób niepełnosprawnych. W reprezentacji Polski są również zawodniczki i zawodnicy OKS Warmia i Mazury Olsztyn. Już w pierwszym dniu imprezy srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas zdobyła Anna Harkowska z olsztyńskiego klubu. Tę radosną informacje przekazał nam dziś rano Piotr Łożyński – prezes OKS Warmia i Mazury.

– Ania startowała w grupie LC 5, ogólnie rzecz biorąc są to osoby z niedowładem kończyn dolnych, Jej sukcesu można było oczekiwać, ale w tej grupie mówiło się o dość szerokim gronie kandydatek do medali. Wytrzymała fizycznie i psychicznie, a to jest najważniejsze. Ania jest bardzo dobąa zawodniczką, trenuje u nas od roku, mam nadzieję, że będzie mocnym punktem reprezentacji również w wyścigu ze startu wspólnego, który zaplanowano na sobotę.

Natomiast w piątek, (w nocy naszego czasu) wystartują na czas nasze utytułowane tandemy osób niewidomych i słabo widzących, z medalistą olimpijskim Krzysztofem Kosikowskim na czele. Czekamy na dobre wieści.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x