MŚ niepełnosprawnych w Kanadzie – Finisz z grupy po brąz

Z trzema medalami wrócą z Kanady z mistrzostw świata niepełnosprawnych kolarze Olsztyńskiego Klubu Sportowego Warmia i Mazury. W ostatnim dniu odbywały się wyścigi tandemów (osób niewidomych i słabowidzących) ze startu wspólnego. Brązowy medal wywalczyli: Krzysztof Kosikowski i Artur Korc. Przypomnijmy, że dwukrotną srebrną medalistką tej imprezy została Anna Harkowska w jeździe na czas i ze startu wspólnego w grupie osób z niedowładem kończyn dolnych.

Męskie tandemy rywalizowały na dystansie 102,6 km. Na trasie zaatakowali reprezentanci Włoch i Słowacji, którzy uzyskali przewagę i w takiej kolejności minęli linię mety. Z grupy najszybciej finiszowali: Krzysztof Kosikowski i Artur Korc, zdobywając tym samym brązowy medal. Przypomnijmy, że Pan Krzysztof jest również medalistą Paraolimpiady, od dawna zalicza się do ścisłej czołówki światowej.
Znów bardzo słabo wypadły panie: Ewa Wiśniewska i Roksana Marczak, które zajęły 11 miejsce. Okazuje się, że sukcesy krajowe nie mają przełożenia na arenę międzynarodową, gdzie poziom jest dużo wyższy.

– Trzy medale – to z całą pewnością sukces naszego klubu, zrzeszającego osoby niepełnosprawne – mówi prezes OKS Warmia i Mazury Piotr Łożyński Tandemy są naszą sekcja wiodącą i systematyczna praca przynosi efekty. Marzyliśmy o złocie, ale z radością przyjmujemy każdy medal, bowiem poziom tej konkurencji na świecie wyrównał się i kandydatów do podium jest ostatnio wielu. Oprócz dobrego przygotowania trzeba też mieć trochę szczęścia. Co roku pojawiają się nowe tandemy, w Kanadzie taka rewelacją okazali się Włosi, którzy zdobyli dwa medale.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x