MŚ niepełnosprawnych w Kanadzie – Olsztyński tandem na piątym miejscu

W trwających w Kanadzie mistrzostwach świata sportowców niepełnosprawnych do rywalizacji przystąpili kolarze niewidomi i słabowidzący startujący w konkurencji tandemów. W jeździe indywidualnej na czas nasz medalista z Paraolimpiady z Pekinu Krzysztof Kosikowski jadący z pilotem Arturem Korcem zajęli piąte miejsce. Zapowiadali walkę o medal, ale kandydatów było znacznie więcej. Nie udało się, będzie jednak okazja do rewanżu w wyścigu ze startu wspólnego.

– Mogliśmy ewentualnie liczyć na brązowy krążek – mówi Piotr Łożyński prezes OKS Warmia i Mazury, który też regularnie startuje w tej specjalności kolarskiej. Dwa tandemy hiszpańskie były poza zasięgiem, do trzeciej lokaty kandydowało kilka par m. in. Krzysztof i Artur. Do półmetka wszystko układało się dobrze. Po pierwszej rundzie nasi „wykręcili” trzeci czas, ale niestety w drugiej części dystansu nie zdołali utrzymać się w trójce. Brąz przypadł Włochom, co jest swego rodzaju niespodzianką. Czekamy na wyścig ze startu wspólnego. Nasi zawodnicy są doświadczeni i powinni sobie poradzić.

W rywalizacji pań wystąpiły też zawodniczki OKS Warmia i Mazury Olsztyn Ewa Wiśniewska i Roksana Marczak. Nie znamy szczegółów. Zajęły dopiero 12 miejsce na trzynaście startujących tandemów. Być może miały defekt.

Przypomnijmy, że w jeździe indywidualnej na czas osób z niedowładem kończyn dolnych srebrny medal wywalczyła Anna Harkowska (OKS Warmia i Mazury).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x