Olsztyńska Grupa Kolarska w gotowości – Zapowiada się ciekawy rok

Dwa lata minęły od postania Olsztyńskiej Grupy Kolarskiej, która w swoim zamierzeniu ma skupiać utalentowanych zawodników młodego pokolenia, przede wszystkim z regionu i walczyć o wysokie miejsca w klasyfikacji „orlików” (do 21 lat). Co innego plany, co innego rzeczywistość. W zespole znalazło się wielu wychowanków Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego Olsztyn, natomiast pozyskanie kolarzy z klubów naszego województwa okazało się zadaniem abstrakcyjnym. Cykliści z Mrągowa, Biskupca i innych ośrodków przechodzą głównie do Grudziądza i Torunia, z kolei Olsztyńska Grupa uzupełniając skład sięga po reprezentantów innych regionów. Wydaje się to mało logiczne, ale taką sytuację wymusza stary jak świat konflikt między działaczami i trenerami.

 

W każdym razie Olsztyńska Grupa żyje i ma bardzo ambitne plany dotyczące najbliższego sezonu. Kadra ma liczyć ponad 15 zawodników, jej dokładna liczbę określą efekty rozmów z kandydatami. W tych dniach na przykład trwają negocjacje w sprawie pozyskania Litwina, który ma już za sobą udział w poważnych profesjonalnych próbach.

Kolarze są już po pierwszym zgrupowaniu w Krynicy Morskiej, gdzie gościli w ośrodku jednego ze sponsorów Pana Marcina Groblewskiego. W planie jest jeszcze jeden obóz, tym razem w górach . W marcu kolarze wybiorą się do miejscowości Jedlina Zdrój i tam mają nadzieję na zaliczenie dużej dawki kilometrów, choć zima w Polsce jest przewrotna i wszelkie prognozy trzeba traktować z rezerwą.

W przyszłym tygodniu siedmiu zawodników wyjeżdża do Hiszpanii. Tam akurat jest gwarancja dobrej aury i można precyzyjnie realizować plan treningowy.

{gallery}ol10{/gallery}

Grupa będzie liczniejsza niż w roku ubiegłym bo i plany są szersze. Klub chce zaistnieć także na torze, stąd m. in. pozyskanie z Łodzi kolarza tej specjalności – Damiana Drozdowskiego, który oczywiście będzie też uczestniczył w wyścigach szosowych. W Olsztyńskiej Grupie ma jeździć Paweł Skrzeszewski rodem z Barczewa, który ostatnio terminował w warszawskiej Legii i choć przybył do stolicy Warmii i Mazur okrężną drogą można to traktować jako nasz regionalny akcent. Dorósł wychowanek klubu Jakub Jankowski i on również zasili szeregi orlików. Bliższa współpraca z Elblągiem zaowocowała przejściem do zespołu dwóch zawodników z tego miasta. Trzon grupy pozostał bez większych zmian, w olsztyńskich barwach jeździć będzie nadal Radosław Syrojć – zawodnik o dużym potencjale i z perspektywami.

Sezon kolarze rozpoczną tradycyjnymi wyścigami w Sobótce i Dzierżoniowie, ale do kwietniowej premiery zostało jeszcze dużo czasu. Plan startów jest bogaty, także z zagranicznymi akcentami. Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy będzie trż gospodarzem wyścigu z udziałem najlepszych zawodowych grup w kraju.

Tymczasem kierownictwo klubu cały czas dopina sprawy organizacyjne dotyczące tego sezonu, rozmawia ze sponsorami by zapewnić budżet na realizację tegorocznych startów. Oczywiście o dalszych przygotowaniach grupy będziemy informować na bieżąco.

Skład drużyny Warmia-Mazury na rok 2012:

1. Bartosz Grochowski 
2. Jacek Trojga 
3. Grzegorz Czetyrko 
4. Dawid Klimczyk 
5. Szymon Grochowski 
6. Paweł Krzywania 
7. Przemysław Sobieraj 
8. Damian Drozdowski 
9. Paweł Skrzeszewski 
10. Jakub Jankowski 
11. Vladimir Belkin 
12. Jakub Oszejko
13. Paweł Bohdanowicz
14. Kuba Gołębiowski, 
15. Radosław Florkowski
16. Andrzej Głowacki

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x