Otwarte Mistrzostwa Podlasia – Sprinterski talent Wojtka Suchockiego

Młodzi kolarze kilku sekcji Warmii i Mazur wybrali się tym razem na Otwarte Mistrzostwa Podlasia. W miejscowości Wysokie Mazowieckie rozegrano wyścigi w kilku kategoriach wiekowych, niektóre były bardzo mocno obsadzone, bowiem startowali też reprezentanci z województw; lubelskiego i mazowieckiego. Z jak najlepszej strony pokazali się szosowcy Warmii Biskupiec. Zwycięstwa odnieśli: w grupie juniorów Wojciech Suchocki, w rywalizacji juniorek Bogumiła Dziuba, w elicie kobiet Monika Kopińska była druga. Wyścig juniorek młodszych wygrała Andżelika Nowosielska , a młodzików Bartłomiej Klucznik (oboje MDK Przyjaźń Bartoszyce)

 

 

Wyścig juniorów był zaliczany do challange’u  PZKol, stąd obecność wielu dobrych zawodników walczących o wysokie miejsca w klasyfikacji. Na trasie utworzyła się 12-ososoba grupa, która dojechała do mety. Było w niej trzech zawodników Warmii, ale aż siedmiu z Lubartowa. Przed finiszem zaczęły się rozgrywki taktyczne. Okazało się, że  kolarze z Biskupca mają opracowanych kilka wariantów, ale oczywiście najłatwiej było dobrze ustawić na ostatnich metrach Wojciecha Suchockiego, który duży talent sprinterski jest już dobrze znany .I tak się stało. Zawodnik z Biskupca był zdecydowanie najszybszy i pierwszy przejechał kreskę. Na piątej pozycji sklasyfikowano Damiana Gotowickiego, a na szóstej Krystiana Kowalczyka, ale obaj mają duży udział w sukcesie kolegi.

To już kolejne zwycięstwo juniorów Warmii w tym sezonie. Może nie tego formatu co w Sobótce, ale przecież każdy sukces ma swoja wartość, świadczy o wysokiej formie i doskonałej współpracy zawodników.

Jak było w innych kategoriach?

W elicie kobiet Monika Kopińska zajęła drugie miejsce przegrywając tylko  z Kinga Urbaś z Lublina. W juniorkach zawodniczki z Biskupca nie miały godnych rywalek. Zwyciężyła Bogumiła Dziuba przed Aleksandrą Stańczak. W juniorkach młodszych zwyciężyła  Andżelika Nowosielska z MDK Przyjaźń Bartoszyce, a w młodzikach  triumfował jej kolega klubowy Bartłomiej Klucznik. Czwarty był Patryk Pazik (Bartoszyce), a piąty  Bartłomiej Rajch z MSR Mrągowo.

Bardziej szczegółowe wyniki podamy po ogłoszeniu oficjalnego komunikatu.

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x