Prezes Eugeniusz Szulc podziękował – Kazimierz Czetyrko nowym sternikiem

W niedzielę (25 listopada) odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego. Jedna z najpopularniejszych dyscyplin przeżywa trudne chwile nie tylko w naszym regionie, dlatego z uwagą przysłuchiwaliśmy się obradom. O różnych wątkach napiszemy później, dziś najważniejsze fakty. Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią z funkcji prezesa zrezygnował Eugeniusz Szulc, który w Zarządzie był od 1968 roku i przez długie lata kierował okręgiem. Podziękował i powiedział dość. Jest do dyspozycji jako doradca (wszedł nawet do nowego zarządu), ale już bez takich obciążeń. Nowym prezesem został Kazimierz Czetyrko.

 

Gościem zebrania był prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Zbigniew Lewicki, który reprezentował też Urząd Marszałkowski z uwagi na wyjazd służbowy Alicji Ruteckiej –dyrektor Departamentu Sportu. Byli też reprezentanci Polski: Monika Kopińska, Artur Korc i Szymon Rekita. Po formalnościach proceduralnych jak to zwykle bywa przy takich okazjach odznaczono najbardziej zasłużonych dla kolarstwa działaczy i trenerów.

Ustępujący prezes Eugeniusz Szulc omówił najważniejsze wydarzenia minionej kadencji, zwracając uwagę na sytuację w poszczególnych sekcjach. Był to też pretekst do dyskusji. Kolarstwo tak jak wiele innych dyscyplin czeka na efekty decyzji Ministerstwa Sportu, co do przyszłości. Planowane są reformy, najpierw eksperymentalnie przeprowadzane na wybranych dyscyplinach. To da odpowiedź – co dalej!

Na zakończenie wybrano władze. Prezesem został Kazimierz Czetyrko z Olsztyna , a w skład zarządy weszli: Andrzej Plewa (Barczewo), Jerzy Gawarecki (Giżycko), Wojciech Gniady (Mrągowo), Dariusz Jaskólski (Biskupiec), Eugeniusz Szulc (Olsztyn) i Monika Seligowska (Orneta)

Delegatami na krajowy zjazd (8 grudnia) zostali: Kazimierz Czetyrko (Olsztyn), Wojciech Gniady (Mrągowo), Jerzy Gawarecki (Giżycko), Eugeniusz Szulc (Olsztyn) i Mariusz Melzacki.

{AdmirorGallery}czetyr25{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x